Ajajuhtimine autoroolis

Meie autostunud ühiskonnas kulub paratamatult märkimisväärne aeg lihtsalt sõitmisele. Kui arvestada keskmiseks hommikuseks kooli-lasteaeda-tööle sõitmise ajaks 25 minutit, tähendab see aastas üle 11 000 minuti ehk terve kuu jagu tööaega, mis on kulunud liiklusele. Ajajuhtimise asjatundja Ardo Reinsalu jagab Bioneeri lugejatega omi mõtteid, kuidas autos veedetud aega paremini sisustada.

Paljud sõitjad on harjunud autos kuulama raadiost tulevaid uudiseid või siis muusikat. Kindlasti on see meeldiv ja kasulik, ent miks mitte viia kasulikkus järgmisele tasemele ning kuulata mõnda audioraamatut? Praktilisema meelega sõitjad eelistavad ehk mõnd keeleõppe plaati, krimkaarmastajad võivad aga muretseda Rex Stout-i viimase CD. Ega selles pole midagi halba kui täita tühi aeg mõne meelelahutusliku lugemismaterjaliga. Kui sa oleksid muidu kulutanud selle lugemiseks õhtul kallist perega koosviibimise aega, siis nüüd saad Tallinn-Tartu maanteel kuuldud osa võrra teistele aega leida. Ent neile, kes kuulavad ka inglisekeelseid tekste, on terve internet täis nii audioraamatuid, podcaste-e, allalaetavaid raadiosaateid ja muud igasuguseid valdkondi kajastavaid audiofaile. Kas salvestad need CD-le või kuulad oma MP3-mängija või telefoniga - see on juba su enda valik.

Juba kuulen mõnd lugejat pomisemas, et autos on hoopis mõnus vaikselt omi mõtteid mõelda. Täiesti nõus! Autosõit küll nõuab tähelepanu, ent sunnib sind ühte kohta paigale ja sa lihtsalt ei saa teha midagi muud kui mõelda. Paljudel inimestel tulevad just autos suurepärased mõtted, millede mõtlemiseks tavalisel kiireid tegemisi täis päeval nagu aega ei jäägi. Siin on ainult üks probleem - mõtted tuleb kuidagi kirja saada! Seetõttu on mõistlik, et autos oleks märkmepaberid või märkmik. Kui märkmik, siis selline, kust saab lehti välja rebida ja need sihtkohta jõudmisel kohe autost kaasa haarata. Muidugi ei tohi tekitada kirjutades liiklusohtlikku olukorda - tark oleks peatada auto korraks teeservas kinni, kribada kuldaväärt mõtted paberile ja siis edasi sõita. Teine kaval nõks on kasutada oma telefoni (kui see toetab diktofoni funktsionaalsust) ja salvestada oma mõtted lihtsalt lugedes need kõva häälega diktofoni. Kindlasti ei tohi unustada sihtkohta jõudes need koheselt ümber kirjutada, muidu hiljem on selle jaoks veelgi raskem aega leida.

Kätevaba (hands free) telefonikomplekti omanikud võivad maanteel kasutada sõiduaega ka telefonikõnede tegemiseks. Siiski on esmatähtis tagada ohutu sõit. Ent kui te olete nagunii harjunud vestlema näiteks kõrvalistujaga, siis pole ka üks telefonikõne liiast. Ärge tehke väga asjalikke, detaile ja spetsiifikaid nõudvaid kõnesid, mis nõuavad tähelepanu jagamist vestluse ja liikluse vahel! Pigem mõelge läbi kõik sotsiaalsed kõned, mis teil mõnda aega tegemata ja kasutage selleks pikka maanteel viibitud aega. Kõne kallile vanaemale võib võtta 45 minutit, mida tavaliselt on tiheda päevagraafiku kõrvalt raske leida. Tee autosõidust ajavõit ja ole hea lapselaps lastes vanaemal kõik tarvilikud külauudised sulle ära rääkida.

Ongi selleks korraks kõik. Minu soovitus on võtta üks näpunäide ja üks nädal korraga. Kui oled selle ellu viinud, proovi järgmist. Kõiki korraga rakendades võid jääda ajahätta ja seda me just siin ju praegu vältida üritamegi. Head ajajuhtimist!

Osale arutelus

 • Ardo Reinsalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara