Raske töö nõuab parimaid tingimusi

Pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte konkurssi on Pere ja Kodu ning Äripäeva eestvedamisel korraldatud üheksa aastat.

Konkursist osavõtt oli vabatahtlik. Tänavu osales konkursil 59 ettevõtet, neist lõppvooru (ehk täideti nii ettevõtte juhi kui ka töötajate poolsed ankeedid) jõudis 49 ettevõtet.

Ettevõtteid hindasid 2009. a. kevadel toimunud konkursi raames nii tegevjuht ja/või personalijuht kui ka ettevõtte töötajad. Pere- ja töötajasõbralikuima koond TOPi võitja selgitati peresõbralikkuse TOPi ja töötajasõbralikkuse TOPi kohapunktide liitmisel. Personalijuhi ja töötajate ankeetide tulemuste arvutamise aluseks võeti maksimaalne võimalik punktide arv ning lõplik tulemus saadi kogutud punktide protsendina maksimumist.Lõpptulemus leiti, võttes arvesse kolme alamnäitajat: peresõbralikkus, töökeskkond ja töötajate arendamine

üldistes kokkuvõtlikes pingeridades on personalijuhi hinnangu (küsimustiku tulemuse) kaal 40%, töötajate hinnangute kaal 60%.

Pere- ja töötajasõbralikkuse TOPis esikoha võitnud Advokaadibüroo Sorainen juht ja omanik Aku Sorainen ütleb, et töötaja- ja peresõbralikud tingimused ettevõttes teenivad vaid ühte eesmärki: kuidas olla turul parim.

Küsimustele vastavad Oü Advokaadibüroo Sorainen juhtivpartner Aku Johannes Sorainen ning personalijuht Kristiina Härms.

Milliseid motivaatoreid ja võimalusi oma töötajatele pakute, tänu millele pere- ja töötajasõbralikkuse TOPi võitsite?

Aku Sorainen: Alustaksin vastupidi sellest, mida me töötajatelt nõuame. Oleme hästi nõudlikud, meil toimub raske töö, väga vähesed suudavad täita tingimusi, mida oleme seadnud.

Aga nende jaoks, kes suudavad tingimusi täita, teeme me kõik, et nad meie juures püsiksid. Pere- ja töötajasõbralikkus käib käsikäes efektiivsuse ja kvaliteediga. Kõik teenib ühte eesmärki: kuidas olla turul parim. Selleks on vaja parimaid inimesi.

Kristiina Härms: Töötajaid üritatakse teistest firmadest üle osta, see on talentide sõda. Meie trumbiks on meie inimesed oma teadmistega, muud kaupa meil ei ole, nende pärast peab võitlema.

Nii et pere- ja töötajasõbralikkuse eesmärk on efektiivne töö ettevõttes?

Aku Sorainen: Nõuame töötajatelt suurt pühendumust ning seda on raske saavutada, kui pole perekonna tuge, kes mõistaks, miks inimene ei ole vahel õhtul kodus ning miks mõnikord tuleb ka nädalavahetustel töötada. Perekond tuleb kaasata, et kindlustada toetus protsessile.

Kristiina Härms: Kontoris on olemas näiteks õhtuks pikemalt tööle jääjatele salatimaterjalid ja puuviljad. Meil on väga head töövahendid, raamatukogu, panustame meeskonnatöösse ja teadmiste jagamisse, individualismi me väga ei soosi.

Oluline on ka tunnustamise pool. Paneme tähele töötajate tähtsaid isiklikke sündmusi: kui keegi teeb ära advokaadieksami või kui kellelgi saab aasta või viis aastat töötatud, kui kellelgi sünnib tita või on valminud maja. Need on võib olla firma jaoks väikesed asjad, aga inimestele on see oluline.

Kõva töö tuleb kompenseerida positiivsete asjadega. üritusi korraldatakse paljudes ettevõtetes, aga on armas kuulda, et kui ühte meie töötajat taheti üle osta, ütles tema abikaasa: "Ei lähe sa kuhugi, Sorainenis on nii toredad üritused!"

Oleme korraldanud üritusi ka töötajatele ja klientidele koos, näiteks on olnud kontserte Saku Suurhallis, kus esinenud Pink ja James Plant. Nii saavutame kaks ühe hoobiga: see on oma büroo üritus ja samas oleme kaasanud ka kliente, kes tunnevad, et nad on erilised.

Oleme ürituste puhul kulusid ka töötajatega kahasse jaganud, kas või väikese osalemistasu kaudu. Enam ei valitse mentaliteeti, et firma peab alati kõik välja tegema.

Miks tasuks ettevõtetel rohkem töötaja- ja peresõbralikkusele mõelda?

Aku Sorainen: Igas valdkonnas tehakse aina rohkem tööd ajudega, liinitööd on vähe. Seetõttu on tööandja tähtsaim eesmärk tõsta efektiivsust ja kvaliteeti.

Efektiivsus ja kvaliteet tuleb aga tänu sellele, et töötajad on pühendunud ja jaksavad firmas piisavalt kaua töötada, et õppida selgeks kõik oma erialaga seotud teadmised ja neid edukalt rakendada. Järelikult on vaja ka lojaalsust, mistõttu on tööandja huvides tekitada ettevõttes töötajasõbralik keskkond, et inimesed ei lahkuks esimesel võimalusel.

Meil on näiteks lojaalsusfond, kuhu igal aastal talletatakse raha, mille töötaja saab kätte kümne aasta pärast, juhul kui ta meil veel tööl on.

Tööandja huvides on ka see, et inimesed ennast läbi ei põletaks, vaid et nad intensiivse töö kõrval elaksid tasakaalukat elu.

Kuidas tundub, kas töötajate ootused töökeskkonna suhtes on viimasel ajal muutunud?

Kristiina Härms: Paar aastat tagasi küsisid noored, et millal tööpäev täpselt lõpeb ja kui pikk on lõunapaus, mida näiteks mina omal ajal küsida ei julgenud.

Praegu, vaadates innukaid praktikante, kes on nõus ilma rahata praktikale tulema, mida samuti paar aastat tagasi veel ei esinenud, tundub küll, et turg on muutunud.

1. koht

* Oü Advokaadibüroo Sorainen tegevusala: juriidilised teenused * omanik ja juht : Aku Johannes Sorainen

* töötajaid: 54

motivaatorid

* Kontor tööandja kulul puuviljad, mahl, müsli ja võileibade toormaterjal

* Tööaeg Paindlik töögraafik, töötajad ise määravad töötamise aja

* Puhkus üle 3 aasta töötanutele 3 lisa-puhkepäeva, 4 aastat töötanutele 4 lisapuhkepäeva, 5 aastat ja rohkem töötanutele 5 lisapuhkepäeva, lisaks 3 tervisepäeva aastas

* Koolitused õppimise võimalus Eestis ja välismaal

* Preemiad aasta ja kvartali tulemustasud, töötajate fond, boonus kantakse üle töötajate fondi, kus see investeeritakse, töötajal sellele ligipääs 10 aasta pärast; lapse sünni, abiellumise puhul rahaline toetus

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara