Silva meetod: mõtle ennast edukaks

Kõiki meie tegevusi kontrollib ja suunab aju, mis ei mõista huumorit. Mõeldes negatiivselt, saab sellest tihti reaalsus, mõeldes positiivselt, häälestame ennast edukuse lainele.

Silva meetodi vanemateks võib lugeda joogat ja hüpnoosi, tutvustab Reigo Reimets koolitusfirmast Simurg. Metoodika looja Jos?© Silva jõudis ajaloost tuntud geeniusi ja suurkujusid uurides järelduseni, et parimad ideed ja mõttesähvatused tekivad inimestel une ja ärkveloleku piiril ehk alfasagedusel. Silva õpetabki lõdvestuma ning näitab teadvusseisundeid ületades teed, jõudmaks uinumata soovitud seisundisse.

"Silva meetodi eesmärk on õpetada aktiveerima oma aju, juhtides teadlikult oma meelt aju elektrilise aktiivsuse madalamatel võnkesagedustel, tõstma loovust, kasutades visualiseerimist, kujutlusvõimet ja positiivset mõtlemist ning meditatsiooni," räägib Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tegevusteraapia õppetooli juhataja Karin Lilienberg.

Silva meetod viib meid mõtteni, et meis on peidus palju varjatud andeid, ütleb ASi Kermon juhataja ja Silva meetodi õpetaja Kersti Kracht.

Aju ei mõista huumorit

Koolitus koosneb teoreetilisest tehnikate selgitusest ja praktilistest tehnikate läbitegemise harjutustest, milles õpetatakse lõdvestama oma keha ja meelt ning selles lõdvestunud olekus teadlikult lahendama igapäevaelus esinevaid probleeme, räägib Karin Lilienberg.

"Stressi kontrollimine, lõdvestustunde tekitamine, valude leevendamine, äratuskellata ärkamine, autoroolis ärkvel püsimine, söömisharjumuste muutmine, õppimisvõime parandamine," loetleb Reigo Reimets kursusel käsitletavaid teemasid.

Kõiki meie tegevusi kontrollib ja suunab aju, mis ei mõista huumorit. Ei tohi mõelda negatiivselt, tuleb vältida selliseid mõttemalle nagu "pea valutab sinu jutust" või "ma ei saa sellega hakkama". Statistiliselt on tõestatud, et 70 protsenti meie jutust on negatiivse tooniga. Seega õpitakse alfatasandile sisenemist ja positiivset mõtlemist ning jõudes alateadvuse tasandile, käivitatakse uus ja parem programm, seletab Reimets süsteemi olemust.

"Nähes öösel hirmuunenägu, hingame kiirendatud tempos, ometi füüsiline tegevus puudub - aju ei saa aru, kas tegevus toimub mängult või ilmsi. Samamoodi pole sugugi keeruline mõelda ennast terveks või häälestuda ärikohtumise eel edukuse lainele," ütleb Reimets.

Meetod nõuab treenimist

Uks muutusteks avaneb seestpoolt, on Reimets veendunud. Koolituse lõpuks suudab valdav osa kursuslastest selle ukse avada. Just positiivsus loob võimalused sattuda kasulikesse situatsioonidesse. "Silva meetodiga on nii nagu igasuguse treeninguga: need kes teevad, neil õnnestub. Peamine on asja juures usk endasse. Lahendused probleemidele hakkavad tulema ja süsteem hakkab praktiseerides üha paremini tööle," räägib Kracht.

"Koolitus annab juurde eneseusku, enesekindlust, positiivsust ja veendumuse, et kui väga tahta, on kõik võimalik," ütleb Lilienberg.

Treenimata või halb mälu

"Silva meetod on mõeldud inimestele, kes on valmis uskuma, et nende mõtted ja uskumused mõjutavad nende elu kõiki aspekte, ja soovivad tuua oma ellu muudatusi," sõnab Kracht. Silvalasteks võivad olla tippjuhid, aga ka lihttöölised, vanad ja noored. Taanis ja Suurbritannias on näiteks juba ettevõtteid, kes seavad personali värbamisel eelisjärjekorda Silva meetodi omandanud.

"Kursuste alguses võib end surnuks mõelda, aga lõpus jõutakse teadmiseni, kuidas ennast terveks mõelda," kinnitab Reimets. Alateadlik mõjutamine on kõige alus. Tihti tahtejõust üksi ei piisa, tulemuseks on läbikukkumine.

Tavainimene kasutab oma ajust ainult 3-4 protsenti, seega on inimvõimete ressursid hirmuäratavad ja piiritud, usub Reimets. Pole olemas halba, vaid treenitud või treenimata mälu, leiab ta. "Pealegi - olukorda tuleb tunnistada, mitte eirata. Iga muutus algab meist endist," paneb Reimets südamele.

Kommentaar

Eda Puusepp, Rakater Oü juhatuse liige

Silva meetodit on võimalik kasutada iga päev ja igas olukorras. Minul on sellest välja kujunenud elustiil. Meetodi abil on võimalik enda elu lihtsamaks ja lõbusamaks muuta.

Näiteks kolme sõrme tehnika abil on võimalik leida parkimiskohta, tellida valgusfooris rohelist tuld, olla õigel ajal õiges kohas ning öelda õigel ajal õiged sõnad. Samuti saab õppida koolitustel vajalikku infot meelde jätma.

Kui oluline paber või mõni asi, näiteks võtmed, on kadunud, tuleb lihtsalt kolm sõrme kokku panna ja kui oled piisavalt lõdvestunud, leiadki vajaliku asja ülesse.

Kui ma ei saa aruannet klappima, lõdvestan keha ja meele ning kui uuesti aruannet vaatan, jääb pilk näpuveal pidama. Programmeerisin meelepeeglis endale töökoha, kus saan oma hobi kasutada ka tööna. Ärkamine ilma äratuskellata on lihtne. Tehnikat saab kasutada ka siis, kui on vaja mingil kellaajal midagi olulist teha. Tänu Silvale võin oma sisetunnet usaldada 100%, elu on muutunud värvilisemaks.

Kreet Rosin, reiki meister, hotellide Telegraaf ja Kolm Õde müügijuht

Kui tutvusin esmakordselt Silva meetodiga, olin äärmiselt skeptiline, kuna toona domineeris mul vasak ajupoolkera ja sellega kaasneva ratsionaalse mõtlemisviisi tõttu oli raske uskuda tehnikatesse, mis väidetavalt õpetavad tegutsema alfaajulainete tasandil ning kasutama mõtlemisel mõlemat ajupoolkera.

Nüüdseks olen üle kolme aasta kasutanud Silva kursusel omandatud tehnikaid.

Näiteks kasutan visualiseerimist ja kolme sõrme tehnikat eelseisva ärikohtumise lõpptulemuse läbimängimiseks ja igapäevaelu probleemidele lahenduse leidmiseks - kadunud võtmete leidmiseks, kinnisvara müümiseks, tipptunnil vaba parkimiskoha leidmiseks, soovitud auto ostmiseks jne.

Kohe võtsin kasutusse äratuskellata ärkamise tehnika. Sagedane mediteerimine suurendab sünkroonsete sündmuste hulka inimese elus - satun järjest sagedamini olema õigel ajal õiges kohas. Samuti on paranenud intuitsioon.

Osale arutelus

 • Ain Kivesti

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara