Kuidas teha firmale kodulehte?

TNS Emori poolt aasta alguses läbi viidud uuringust selgus, et 40 % internetiühendusega Eesti ettevõtetest ei ole oma kodulehte. Eelkõige väiksemat tüüpi ettevõtted pole mõistnud interneti kui turundus- ja müügikanali tähtsust. Täna, mil leiab mitmeid lihtsaid tarkvaralisi võimalusi oma koduleht ka tavakasutajal püsti panna, tasuks kodulehe loomine neil, kes seda veel teinud pole, kindlasti ette võtta.

Kuigi enamus järgnevatest soovitustest on kirjutatud lähtudes uuekodulehe tegemisest, pole paha mõte neid punkte ka olemasoleva

veebilehe juures üle vaadata. Soovitused, kuidas teha firmale koduleht, mis oleks enam kui virtuaalne visiitkaart, on kokku pandud Peeter Marveti abiga.

1.

Miks külastaja sinu veebi tulema peaks?

Harilikult on tal probleemja mõni sinu toodetest-teenustest tundub võimaliku lahendusena. Plaanioma veebisisu nii, et see oleks orienteeritud lahenduste pakkumisele,

mitte toodete müümisele.

2.

Kuidas külastaja sinu veebi sattuma peaks?

Tõenäoliselt tuleb taotsimootorist, veebireklaamist, uudiskirja epostitusest vms. Ära

unusta koos veebiprojektiga ka sisenevat liiklust planeerida.

3. Mida sa tahad, et ta sinu veebilehel teeks?

"Ostab kauba, tasub jalahkub, et homme sõpradega naasta"? on ideaal, aga sageli on veebipoestlihtsam saada müügimeeskonna jaoks kontakt ning lasta neil asi lõpuni

viia.

4. Kuidas jõuda selleni, et saada kontakt?

Meenutame punkti 1 ehkkõigepealt probleemile lahendust pakkuv sisu, lisame selleleadekvaatse välimuse ning üleskutse asuda suhtlema. Vaata nt skype.comesilehel suurt rohelist nuppu "laadi alla"? või pilootprojekt.ee veel

suuremat rohelist üleskutset "esita tasuta päring"?.

5. Kuidas sellist veebi teha?

üha enam firmasid - ja konsultante -arvab, et mugav lahendus on tavaline blogitarkvara Wordpress koossobilike lisavidinatega ja firmavärvidesse kohandatud kujunduspõhjaga.Mõistliku kvaliteediga veebimajutuse saab 10-20$/kuus, näiteks

mediatemple.net ja dreamhost.com

6. Kes teeb?

Levinud blogitarkvaral on lai kasutajakommuun ning suuretõenäosusega peab keegi su kolleegidest selles oma kokandus- võijooksublogi (ning tema onupoeg tuunib hobikorras kujundusi) - leiatema hobi käigus õpitule töine rakendus ja mõlemad pooled on rahul.

Vaata innustuseks selgepilt.ee, keeletoimetus.ee või stuudio.com

7. Kas tulemust on?

Punktis 6 viidatud hobitegeleased on sageli vägahuvitatud oma populaarsusest ja aitavad meelsasti ka Google Analyticsveebistatistika kasutuselevõtul ning tulemuste mõtestamisel. Või telliAmazonist Avinash Kaushiku "Web Analytics: An Hour a Day"? ning õpiomas tempos aru saama sellest, kuidas seada oma veebile ärilisi

eesmärke ning nende saavutamist mõõta.

8. Ära panusta liigselt ühele mantrale

, näiteks otsimootorite jaoksoptimiseerimisele ehk SEOle - katsu leida igalt poolt mõistlikudkomponendid. Näiteks SEO osas ära unusta, et sinu populaarsuseotsimootorites loovad paljuski teised kes sinu peale hüperlingivad.Mina soovitan keeletoimetust, nemad loodetavasti mind ja nii me

tasapisi kasvatame oma kuulsust"¦

9. Ja veelkord - ära unusta ennast promoda.

TASUB TEADA

Kes ja kuidas saavad kasutada .ee lõpuga domeeninime?

.ee domeene haldab Eestis EENet, kuid EENet soovitab domeeni registreerida teenusepakkuja kauduüldreegel on, et Eestis registreeritud organisatsioonid saavad igaüks registreerida endale ühe .ee lõpuga domeeni..ee domeeni saavad taotleda Eestis registreeritud organisatsioonid (äriühingud, mittetulundusühingud, riigi- ja omavalitsusasutused, kogudused jmt) ning äriregistris registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjad. .com.ee alla saavad domeeninime taotleda Eestis registreeritud äriühingud, organisatsioonid, äriregistris registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjad .org.ee alla saavad domeeninime taotleda Eestis registreeritud mittetulundusühingud, liidud jmt, samuti registreerimata seltsingud, klubid jmt. .fie.ee alla saavad domeeninime taotleda füüsilisest isikust ettevõtjad, kes on registreeritud maksuametis, samuti äriregistris registreeritud FIE-d.

.pri.ee alla saavad domeeninime taotleda Eesti Vabariigi isikukoodi omavad eraisikud.

Milline on hea domeeninimi?

Hea domeeninimi on:Sarnane firma poolt kasutatava nime või kaubamärgiga, et potentsiaalne kodulehe külastaja oskaks seda intuitiivselt aadressi teadmata õigesti kirjutada. Ei ole liiga sarnane konkureerivate lehekülgedega, et Teie kliendid ei satuks kogemata konkurendi lehele.

Lihtne meelde jätta, lihtne hääldada (näiteks telefoni teel või raadioreklaamis väljaütlemiseks). Vältida võiks sidekriipsu ning raskesti hääldatavaid häälikuid (w, y jne).

MIS ON MIS

Wordpress

Vabavaraline blogimootor, mis leiab laialdast kasutust ka sisuhaldusena. Erilise plussina väärib mainimist lai arenduskommuun, st uued võimalused ja parandused sünnivad kiiremini kui sa neid rakendada jõuad, lisaks on ohtralt vidinaid/pluginaid.

Dreamhost

Veebimajutus, millega on mugav alustada ca 10$ kuus maksva paketiga. Juhtpaneel on teistega võrreldes oluliselt kasutajasõbralikum. Koormuse ja vajaduste kasvamisel on lihtne üle minna "isiklikule virtuaalserverile"?, kus saab veebis nuppu liigutades vastavalt vajadusele võimsust peale või maha keerata.

Google Webmaster Tools

Selle lahenduse kaudu on näha, kuidas Google veebi indekseerib, millised probleemid teda selle käigus tabavad jne.

TASUB TEADA

AS Suvale blogi loomise võimaluste kohta hakkasin ise uurima - see pakkus huvi ja teadsin, et ka teised ettevõtted blogivad. Ega üheski ettevõttes pole kindlasti juhtkonnal midagi selle vastu, kui keegi ettevõtte nimel blogib. Minu jaoks oli AS Suvale tehtud blogi päris esimene blogi üleüldse. Esmalt tegin selle blogspotis, hiljem kolisin üle wordpressi. Worpressis saab kodulehte või blogi teha tasuta ning midagi rasket selles esmategijale pole. Oluline on pöörata tähelepanu liiklusele. Minu põhimõte on, et blogi pole leht, kuhu külastaja seisma jääb, vaid eesmärgiks on suunata külastajaid edasi e-poodidesse. Tahame lisada veel ka linke, kust leiaks moealaseid õpetusi. . Blogi põhieesmärgiks on ennast nähtavaks teha. Meie toodete kasutajaskond on nii lai, et meil pole mõtet tellida ühekordset ajalehereklaami. Hea meel on tõdeda, et inimesed on hakanud kiiresti väga palju meie kodulehte külastama. Eks lehe haldamiseks peab kindlasti olema entusiasmi, see on tegelikult lisatöö, mida teen kodus või mujal vabast ajast, aga ma mõtlen oma tööle niikuinii 24 tundi, ma ei lakka õhtul kell viis moodi märkamast. Igal endast lugupidaval ettevõttel peaks kindlasti olema koduleht, veel parem kui lisaks sellele ka oma blogi.

Leila Tamm, ASi Suva tootearendusjuht

TASUB TEADAMeie kodulehtede loomise platvorm Edicy pakub eraisikutele lihtsat lahendust, mis on tasuta. Ärikliendile, kes tahab kasutada oma domeeni, pakume sobivat täislahendust, mis hõlmab majutust, tarkvara, tarkvara uuendusi ning kliendituge vaid kodulehe majutuse hinnaga, alates kuuest eurost kuus. Edicy juures on klientidele enim meeldinud, et kõik saab ise ära teha. Kodulehe tegemiseks ei ole vaja kutsuda patsiga itimeest. Puuduseks on, et Edicyl pole e-poe tegemiseks vajalikku lisa. Kuna huvi selle vastu on tohutu, liigume ka selles suunas. 60 000 tuhandest meie juures avatud kontost on suurem osa eraisikute omasid, maksvatest klientidest on valdavaks väikeettevõtted. On ka üksikuid suuri ettevõtteid nagu Starman ja Riigi Kinnisvara. Eks hirmul on suured silmad. Kodulehe tegemist peetakse keeruliseks ning kardetakse hättta jäämist. Paljud kasutajad saavad kodulehe tegemisega tegelikult ise algusest lõpuni hakkama. Edicy ongi mõeldud neile, kel pole kodulehe jaoks palju aega, pole suuri rahalisi võimalusi või kes tahavad kõike ise teha. Meie klienditoelt küsitakse valdavalt formaalseid küsimusi, mis viitab sellele, et jänni jäävad üllatavalt vähesed.

Tõnu Runnel, Oü Fraktal tegevjuht ja disainer

VAATA VEEBIST

Mõned võimalused kodulehe loomiseks ning haldamiseks

www.wordpress.comwww.edicy.com www.sauropol.com

www.zimplit.com

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara