Haigushüvitiste maksmise kord muutub

Alates 01. juulist 2009 muutub haigushüvitiste maksmise kord. Uus maksmise kord rakendub haiguslehtedele, mille töövabastuse algus on 1. juuli 2009 või hiljem.

Peamised muudatused haigushüvitise maksmisel on:

"¢ haigushüvitist hakatakse kindlustatule maksma alates haigestumise 4.päevast (praegu makstakse alates 2.päevast);"¢ haigestumise 4.päevast kuni 8. päevani maksab haigushüvitist tööandja;

"¢ alates haigestumise 9. päevast maksab haigushüvitist haigekassa;

Tööandja ei pea hüvitist maksma siis, kui töövabastuse põhjusteks on: kutsehaigus, tööõnnetus, tööõnnetus liikluses, tööõnnetuse tagajärjel tekkinud tüsistus/haigestumine, vigastus riigi või ühiskonna huvide kaitsmisel ja kuriteo tõkestamisel, kergemale tööle viimine ning haigestumine või vigastus raseduse ajal. Sellistel puhkudel maksab haigushüvitist alates 2. päevast jätkuvalt haigekassa vastavalt enne 1. juulit 2009.a kehtinud korrale ja määrades.

Täpsemalt on loetletud liikide korral hüvitise määradest võimalik lugeda

haigekassa kodulehelt

Peamised muudatused töövõimetuslehtede esitamisel:

Kui kindlustatul on mitu tööandjat, annab arst isikule nii mitu sama numbriga töövõimetuslehte, kui palju on kindlustatud isikul tööandjaid.

Tööandja jätab tema poolt väljamakstavate haiguslehtede originaalid alates 1.07.2009 endale ja esitab haigekassale nendest lehtedest koopiad, kuhu teeb nõuetekohased kanded.

Kõikide haiguslehtede (s.h kuni 8 päeva kestvate, mille alusel tööandja on ise hüvitist maksnud) haigekassale esitamine on kohustuslik, sest järglehtede maksmisel lähtub haigekassal esmaste lehtede kannetest. Samuti on jätkuvalt vaja pidada riikliku haigushüvitiste statistikat (s.h lehtede ja haiguspäevade kasutamine) ning teostada haigushüvitiste põhjendatuse järelvalvet.

Tööandja esitab töövõimetuslehe või selle koopia koos töövõimetuslehe saatekirja ja muude vajalike dokumentidega haigekassa piirkondlikule osakonnale seitsme kalendripäeva jooksul arvates kindlustatud isikult töövõimetuslehe saamise päevast järgmiselt:"¢ kindlustatud isiku hoolduslehe, sünnituslehe ja lapsendamislehe originaali,"¢ haiguslehe originaali, juhul kui haigusleht ei kuulu väljamaksmisele tööandja poolt,

"¢ kõigi tööandja poolt väljamakstavate haiguslehtede koopiad.

Kirjeldatud tingimuste mõju haiguslehtede arvule Haigekassa prognoosinud ei ole. Inimeste käitumise muutumine alates 01.07. hakkab sõltuma päris mitme faktori koosmõjust. On küll loogiline eeldada, et kergemate haigussümptomite ilmnemisel võib teatud hulk inimesi rahalistel kaalutlustel viivitada töövõimetuslehe võtmisega, lootuses, et haigusnähud kaovad. Ent haigena töölkäimine võib kaasa tuua nii kaastöötajate nakatamise (kes võivad olla motiveeritumad haiguslehe väljavõtmisel) kui ka haiguse süvenemise, mistõttu tuleb töövõimetusleht siiski välja võtta, ja selle kestus võib nüüd juba pikem olla. Milliseks osutub töötajate tegelik käitumine alates 01.07. selgitab tulevik.

Kui tööandjal tekib uue korra kohta küsimusi, võib saata meili aadressile tooandja@haigekassa.ee.

Osale arutelus

 • Haigekassa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara