Suhtlustarkvara kasutamise näpunäited

Anna aega vastamiseks ja anna märku kui oled vestluse lõpetanud

Isegi online-staatusega sõnumisaajal pole tegelikult kohustust kohe vastata. Sõnum on ikkagi nagu e-kiri - mittekiire. Sinu adressaadil võib olla hetkel ootamatu ja oluline telefonikõne või vestlus ning ta ei saa muuta oma staatust ega kohe vastata.

Lõpetuseks anna teada vestluse lõpetamisest. Me hoiame vestluse jätkudes vestlusaknad oma ekraanil tavaliselt lahti ning need risustavad ja segastavad meie töökeskkonda. Kui oled oma vestluse lõpetanud, anna sellest teada ja teine saab sinu akna kinni vajutada.

Tekita kasutajagruppe leidmaks kiiresti vajalikke kontakte

Igati mõistlik on jagada oma kiiresti kasvav kontaktide nimekiri gruppidesse. On need grupid siis töö-isiklik-stiilis või projektide kaupa või kuidas iganes - pole tähtis. Oluline on jagada kontaktid sulle sobivate kriteeriumite järgi gruppidesse või muidu kaob nende kohta ülevaade käest ära.

Kasutajagruppidest rääkides on üks teema suhtlustarkvara spämm - ehk siis sõnumid inimestelt, keda sa ei tunne. Tihtipeale on neis sõnumites lisatud veel ka magus palve veebilingil klikkida, mille peale enamik sinu arvuti turvalisusest läheb kõige liha teed. Spämmi vältimiseks tuleb panna linnukene sinna, kus öeldakse, et võtad vastu sõnumeid ainult neilt, keda oled ise oma kontaktide nimekirja aktsepteerinud.

Teavitused ja helid lülita välja - need segavad

Lülita välja see aknake, mis iga kord sulle sõnumi otse ekraanile viskab. Eriti segavad on need teated, et kes tuli parasjagu online"™i ja kes mitte. Praegusel mobiilsel ajastul liiguvad paljud inimesed arvutiga ühest WiFi-võrgust teise - iga sellise võrgupiirkonda saabumise peale saadetakse teave ju kõikidele tema kontaktidele. Ära lase ennast segada teise inimese reisidest traadita võrgu maailma abil! Kui sul on kedagi vaja, siis vaatad, et kas ta on online"™is või mitte.

Muide, võimalusel ära kasuta helisignaale sõnumite vastuvõtmisel - need segavad su enda ja kuuldekaugusel olevate kolleegide tööd.

Kasuta staatust teiste informeerimiseks, aga ole aus

Kõik suhtlusprogrammid lubavad kasutajal enda staatust kirjeldada - oled sa

online

"™is, väljas, lõunal, laua juurest ära või kus iganes. Staatused on head indikaatorid sinu hõivatusest. Kui sa ei taha olla kogu aeg saadaval ja kohe inimestele vastata, siis panegi saatuseks "hõivatud"? või "eemal"?. Siis ei oodata sinult kiireid vastuseid. Mäletad tülikate külaliste peatükist näpunäiteid, kuidas vältida sotsiaalseid vestlusi? Sama lugu on suhtlustarkvaraga - anna alati teada, kuidas sul ajaga on ja jälgi teiste staatusi.

Kui aga staatuseid kasutada, tuleb olla aus ja järjekindel. Osa kasutajaid paneb endale kogu aeg - 24 tundi - staatuseks "eemal"? või "hõivatud"? ja ei muuda seda kunagi. Sellistel puhkudel ei anna saatus enam informatsiooni - inimesed saadavad neile oma sõnumeid, hoolimata sellest, et kas saajal on tõepoolest kiire või mitte.

Võta endale selge kasutajanimi

Alguses oli ilmselt lahe panna endale MSNis kasutajanimeks "kiisuke47"? või "kovamees777"?. See ei seganud kedagi ja sõbrad ei tahtnud Sulle midagi halvasti öelda. Mida enam levib suhtlustarkvara korporatiivmaailma, ei sobi taolised kasutajanimed enam kusagile. Põhjus pole mitte ainult halvas maitses, vaid lihtsalt raske on kõikide nende kiisukeste ja kutsukeste tegelikke nimesid meeles pidada. Kõige parem kasutajanimi on seotud Sinu pärisnimega. Nimele lisatav üherealine kirjeldus on veel üks võimalus endast meeldejäävat kuvandit kujundada. Kindlasti on kirjeldus nagu "täna roosas meeleolus, aga põhimõtteliselt parasjagu endast väljas ja üldse ootan kõnesid sõpradelt"? informeeriv. Kas ta aga sobib asjalikuks suhtlemiseks? Või kui mugav on järgida vestlust, kui aknas toimub järgmine möll:

RKrissu28: täna roosas meeleolus, aga põhimõtteliselt parasjagu endast väljas ja üldse ootan kõnesid sõpradelt said:Tere!Ardo said:TereRKrissu28: täna roosas meeleolus, aga põhimõtteliselt parasjagu endast väljas ja üldse ootan kõnesid sõpradelt said: Kuidas elad?Ardo said:Hästi, ja Sina?

RKrissu28: täna roosas meeleolus, aga põhimõtteliselt parasjagu endast väljas ja üldse ootan kõnesid sõpradelt said: Mina ka hästi, thx!

Ole hea ja kasuta oma nimega seotud kasutajanime! Ja kui see on raske, pane vähemalt kirjelduseks oma pärisnimi. Kui pikkade ja "huvitavate"? kirjelduste seast ei tule sõnum enam hästi esile, on asi liiga kaugele läinud. Muide - osa programme lubavad ka saajal tülika saatja nime ja/või kirjeldust muuta. Kahjuks ei võimalda seda täna aga veel kõik suhtlustarkvarad.

www.ajajuhtimine.ee

Osale arutelus

 • Ardo Reinsalu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara