Säästuaja puhkus

Mida lähemale saabupuhkusteaeg, seda rohkem erutab meeli mõte hästi veedetud ja korraldatud reisist. Pole probleemi, valid välja maa, kuhu minna tahaks, aga"»hinnaga tekkib enamsti muresid. Kuid see pole mingi põhjus puhkusest loobuda!

Reisimine avardab maailma. Mis võiks olla veel parem kui imetleda mägesid, nautida ookeanimüha, vaimustuda loodusest. Arvatavasti reisiksime me kõik, kui vaid oleks raha ja aega. Aja leidmine on ainult meie enda kätes, rahamurega saab samuti võidelda, on vaid vaja teada väikesi saladusi.

Reisi ostmine

Eeldame, et eelistate osta reisipaketi - kõige eest hoolitseb reisikorraldaja, teie mure on ainult kohale ilmuda ja nautida. See on hea valik siis, kui olete mitte eriti kogenud reisija, reisite koos väikeste lastega või inimestega, kellel on erivajadused. Või lihtsalt eelistate kindlust - teate täpselt, mis ja kus teid ootab.

Kaks viisi, kuidas leida soodsa hinnga reisipakett:

Esiteks

- broneerige varakult. Kui broneerite oma reisi mitu kuud enne toimumise aega, saate selle oluliselt soodsama hinnaga. Miinus selle juures on see, et ootamise aeg on pikk ja selle aja jooksul võib paljugi juhtuda ning te ei saagi reisle minna. Mida lähemale reisi kuupäevale, seda väiksemaks jääb rahasumma , mis te saaksite turismifirmalt reisi ärajäämise puhul tagasi. Praeguse majandussituatsiooni juures pole mingi haruldus ka see, kui firma, mille kaudu reisi broneerisite on reisi toimumise ajaks juba pankrotti läinud. Kuid samas ei tasu end nendest miinustest heidutada lasta, sest varakult broneerides saate valida just endale sobiva hotelli, vajaliku lennureisi ning seda veel meeldivate hindadega.

Teine võimalus - täiesti vastupidine, viimase hetke ost. Niimoodi võite leida reisi juba poole odavamalt, kuid see sobib inimestele, kes saavad startida mitte kohe, aga suisa otsekohe.

Paar tähelepanekut viimase hetke reisi ostjatele:Monitoorige pidevalt. Hoidke käsi pulsil, jälgige kõiki teadaolevaid kanaleid ja olge valmis kohe kohvreid pakkima. Head pakkumised ei oota kaua ja võetakse ära kohe lennult.Teiseks, olge valmis silmapilkseks ostuks, see tähendab raha ja dokumendid olgu alati käepärast.

Eraldi tasub veel märkimist, et viimase hetke reisiga kaasneb loteriimajutus. Kui te reisite koos lastega või hindate kõrgelt mugavusi, siis ilmselt ei ole loteriimajautus teie jaoks. Ning tärnid erinevates maades tähendavad siiski erinevate tasemetga hotelle, näiteks 2-tärni hotell Hispaanias on tunduvalt parem kui 3-tärni hotell Türgis. Kui teie jaoks on oluline, et hotelli akna all ei asuks kohalikku diskoteeki või rõdu ei viiks otse prügimäele, tasub pigem rohkem maksta.

Piletite ostmine

Oletagem, et teate, kust leida odavaid pileteid, kordi odavamaid, kui pakuvad turismibürood. Ostke turismifirmalt ainult teile vajalik teenus, näiteks transfeer lennujaamasat linna või hotell, kuid piletid muretsega iseseisvalt. Nii säästate kindlasti oluliselt raha. Kuid tasub tähele panna, et mitte alati ei pruugi sel moel saada pileteid just teile sobivakas kuupäevaks ja kellaajaks.

Odavaid pileteid saab:varakult broneerideseripakkumisi jälgides (eriti praegu on tohutult palju soodushindadega pileteid liikumas)jälgi ka lennufirmade kodulehekülgi

odavlennufirmad

Firmade kodulehtedel on piletid sageli kallimad kui reaalselt, see tähendab et kassast ostes võite saada kuni 40% soodsama hinnaga lennupileti.

Ööbimispagiad

Kui teis on piisavalt julgust ja kogemust ise läbi interneti leida sobiv majutuskoht, olete õnnega koos, nii säästate kõvasti raha.

Hotellid

Muidugi võite juhuse peale lootma jääda ja mitte broneerida hotelli ning loota, et leiate sobiva hinnaga majutuskoha kohele jõudes. Kuid kõrghooajal riskite jääda tänavale või olete sunnitud maksma hingehinda. Nii et varustage end reisil igaks juhuks inglisekeele sõnaraamatuga ja paljude hotellide kontaktidega.

Kuidas otsida hotelli? Võite turismifirma kodulehtedelt otsida sobiva, otsida selle hotelli kodulehe ja niimoodi endale majutuskoht broneerida. Võib otsida ka suurtelt broneerimse veebilehtedelt, näiteks booking.com. Väike nüanss, läbi nende boneerides võite saada ka tasuta transfeeri lennujaamast hotelli.

Alternatiiv hotellile

Veelgi soodsam variant on hostel. See sarnaneb üliõpilaste ühiselamuga ja need on ääretult populaarsed üle terve maailma. See on väga odav viis ööbida ja täiesti viisakal moel. Vaata näiteks lehekülge hostelworld.com

Veel üks huvitav variant on kodumajutus. On olemas lehekülgede kaupa inimesi, kes soovivad enda kodus rändureid majutada. Kusjuures tasuta. Samuti saab vahetada elamisi, et samal ajal kui teie elate näiteks Prantsusmaal, on sealne pererahvas teie kodus Eestimaal. Muidugi on see seotud teatud riskiga, kuid enamasti on tegemist inimestega, kes soovivad näha maialma, mitte ei himusta teiste vara. Pealegi on sellistel lehtedel tugev omakontroll ja iga halvasti käitunu saab märgi külge.

üks kõige populaarsemaid maailmas on couchsurfing.com.

Kuhu ja kuidas te ka ei reisikis, olge "varustatud": koguge sihtmaa kohta võimalikult paju infot; kuidas ennast üleval pidada, millised kombed, raha. Eriti puudutab see teise kultuuri ja religiooniga maid; tehke koopiad kõikidest oma dokumentidest. Hoidke originaalid hotelli seifisÄrge võtke kaasa hinnalisi asju (ehteid), ärge kandke kaasas sularaha, hoidke see parem kaardil. Igal juhul on see kasulikum riskist kogu sularahst lihtsalt ilma jääda.Kui reisite metsikult, ärge unustage tervisekindlsutsust. Ja pidage silmas kõiki maid millest läbi lendate, mitte ainult sihtmaad.

Hoidke enda ligi oma saatkonna telefoninumbrid. Leidke kohaliku maa politsei ja kiirabi numbrid.

Head reisi! 

Osale arutelus

 • Helle Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara