8 ajaviidet, mis ei riku keskkonda

Suvi on puhkuste aeg ja inimesed otsivad endale erinevaid tööväliseid harrastusi. Selgub, et ka puhates võib loodust säästa ja ennast harida.

1. Hakake pilvevaatlejaks. Pilvevaatlemine on hobi, mida saab harrastada igal pool - linnas, maal, rongiga sõites, koeraga jalutades ja aias peesitades. Et teada, mida te vaatate lugege läbi Gavin Pretor-Pinney "Pilvevaatleja käsiraamat" või uurige piltiderikast pilvevaatlejate saiti, mille võite leida aadressilt: www.cloudappreciationsociety.org . Lisaks sellele, et pilved on ootamatult huvitavad, omandate te ka killukese tarkust ümbritseva looduse kohta. Pilvevaatlemine on kui õuesõpe, mis toob ellu põnevust.

2. Joonistage. Arvamus, et joonistada oskavad vaid kunstnikud on minu meelest vale. Lihtsalt mõni meist joonistab paremini kui teised. Isegi kui meie joonistused on lapsikud, on need meie looming. Miks mitte võtta kaasa paberiplokk (see ei pea olema suuremõõtmeline) ja pliiatsikarp ning minna parki joonistama. Ajal, kui suur osa meie kirjatöödest saavad teoks arvuti abil, ongi hea anda kätele veidi teistmoodi liikumist. Kes aga paberi- ja pliiatsikulu pärast muretseb, võib valida taaskasutatud paberist tehtud või säästvast metsandusest pärit toorainest kunstitooted.

3. Minge appi talutöödele. Kas teie oskate niita, rohida ja loomi sööta? Ei oska? Samas tahakite puhata aktiivselt tegutsedes, siis uurige, kas mõni talunik oleks nõus pakkuma teile talukeskset puhkust. Kui te ühtegi talunikku ei tunne, siis saate abi WWOOF liikumiselt, mis korraldab vabatahtlike tööd mahetaludes: http://www.wwoof.ee/

4. Minge jalgsimatkale. Kõigepealt uurige infot ja pange paika marsruut. Jalgsimatk on piisavalt aeglane, et te jõuaksite näha ka kaunist ümbruskonda. Pikema matka puhul ööbige kas soodsa hinnaga väiksemates turismitaludes või telgis. Telkimise puhul eelistage telkimiseks mõeldud platse. Matkates järgige looduses liikumise tavasid. Matkaradasid ja telkimiskohti leiab ka RMK kodulehelt.

5. Lugege raamatuid ja külastage raamatukogu. Kui majanduslanguses uute raamatute hinnad liiga kallid tunduvad, minge raamatukokku. Lugege raamatut ja nautige välja lülitatud telekat ja arvutit.

6. Minge marjule. Korjake marju ja nautige loodust - see on väga kosutav.

7. Minge talgutele. Loodustalgud on kogu maailmas üha suuremat populaarsust võitev viis puhkuse ja vabatahtliku töö ühendamiseks. Eestimaa Looduse Fondi (ELF) talgureis kestab tavaliselt 3-5, vahel kuni 10 päeva. Lugege lisa talgute kohta: http://www.talgud.ee .

8. Võtke aeg maha. Kui te ei taha otsast lõpuni täis planeeritud puhkust, siis pole seda ka vaja. Magage kaua, mängige lastega, helistage vanematele, nautige sõprade seltskonda või vastupidi üksindust.

Osale arutelus

 • Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara