Soodsaid postipaki saatmise võimalusi kesiselt

Ehkki esmapilgul võib tunduda, et pakisaatmisteenust pakkuvaid firmasid on palju, on soodsa hinnaga tervet Eestit katvat pakivedu raske leida.

ASi Anttila tegevdirektor Tauno Tuula sõnul kasutab Anttila valdavalt Eesti Posti teenuseid. "Eesti Posti kullerteenust kasutame suhteliselt vähe. Valdavalt kasutame Eesti Posti tavalist postipakiteenust, aga see on kallis. Samas alternatiive turul pole, kuna soovime teenust osta üle Eesti. üle Eesti pakuvad postipakiteenust väga vähesed firmad ning nende teenus on veelgi kallim," rääkis Tuula.

Tavalised logistikafirmad, mis pakuvad uksest ukseni vedu, kasutavad Eesti äärealadel Tuula sõnul samuti Eesti Posti teenust. "Ka teine Viljandi firma On24, mis kasutab enda lahendust SmartPOSTi näol, kasutab äärealadel arvatavasti Eesti Posti abi. Nii et hindadest pole eriti mõtet rääkida, kuna pole teenuspakkujaidki," rääkis Tuula.

Esmapilgul erinevad hinnad on kokkuvõttes sarnased

Tuula sõnul võib firmade hinnakirju vaadates tunduda esmapilgul, et hinnad on üsna erinevad. Aga kui vaadata teenuste hindu põhjalikult uurida, alates pakkidest kaaluga 100 grammi ning lõpetades 100kilostega, on lõpptulemus üsna sarnane.

Eesti Posti juhatuse liige Aavo Kärmas ei ole nõus sellega, et Eesti Post on monopoolses seisundis. "Mis puudutab tavalisi pakke kuni 20 kg, siis see on seaduse määratluse järgi universaalne postiteenus ja neid pakke me peame kohale toimetama kõikjal Eestis, selle kohustuse täitjaks on riik valinud Eesti Posti. Meil on muidugi olemas ka kõige tihedam võrk selleks, mistõttu kasutavad meie teenuseid ka teised ettevõtted," rääkis Kärmas.

"Mis puudutab kullerteenust, siis see on vabaturu teenus ja osutame teenust seal, kus ise tahame ja õigeks peame," sõnas Kärmas.

Kärmase sõnul paneb hinnad paika turg. "Hinnad on juba langenud. Kullerteenuste konkurents on väga tihe ja turul on üsna huvitavaid hindu, millega me kaasa ei lähe," rääkis Kärmas, kelle sõnul pole letihindu eraklientidele korrigeeritud.

SmartPOSTil omad "postkontorid"

SmartPOST alustas üle Eesti iseteeninduslike "postkontorite" ehk pakiautomaatide võrgu kaudu teenuse pakkumist.

Ostes kaupa postimüügikataloogidest või internetipoest, saab tellida kauba endale sobivasse SmartPOSTi pakiautomaati, mis on "iseteeninduslik postkontor". Pakiautomaadid on paigaldatud kaubanduskeskustesse üle Eesti.

Oü SmartPOST juhatuse esimehe Indrek Oolupi hinnangul on SmartPOSTi teenus hästi käivitunud. "Kuna kasutame klientidega suhtlemisel lihtsamaid kommunikatsioonivahendeid, kui seda on paberteatis, saame ka rohkem tagasisidet. Kui algul ehk kardetakse teenuse keerukust, siis kliendid, kes on SmartPOSTi proovinud, ütlevad, et nad enam mingil juhul postkontorisse paki järele minna ei taha," rääkis Oolup.

Tagasiside baasil peavad kliendid SmartPOSTi olulisemateks plussideks mugavust ja kiirust. "Eks peame enda tutvustamiseks ja klientide leidmiseks turule tulnuna hoidma konkurentidest madalamat hinnataset. Kuna meie võrk on läbipaistvam, on see ka hõlpsasti võimalik," rääkis Oolup.

SmartPOSTi klientuuriks on peamiselt ettevõtted: postimüügifirmad ning internetikauplused, kes pakuvad alternatiivina Eesti Postile pakkide kojutoimetamist SmartPOSTi teenuseid kasutades. SmartPOSTi kaudu saab ka pakke saata. Selleks tuleb pakk viia kaubanduskeskuses asuvasse pakiautomaati ning jälgides ekraanil olevaid juhiseid, jätta pakk kappi. Kui pakk on jõudnud sihtkoha pakiautomaati, edastatakse paki saaja mobiiltelefonile SMS, milles sisalduva koodiga saab saaja paki kätte.

Tavaklientidele pakutakse võimalust pakke saata mõned kuud. "Eks tarbimisharjumusi on raske muuta. Eraisikute pakkide saatmine pole väga suure osakaaluga olnud, aga usume, et see kasvab," rääkis Oolup.

Osale arutelus

 • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara