Jassi Zahharov viib Eesti laulud tuurile

Tipp-bariton Jassi Zahharov tähistab oma 55. sünnipäeva mahuka soolotuuriga, kus kõlavad esitajale kõige hingelähedasemad laulud.

Oma juubelituuriks valis Zahharov minimaalse koosseisu - tema ise ning pianist Margus Kappel. "Eks soolovorm ole kõige raskem esinemisvorm, mis olla saab. Kogu kontsert tuleb ju täita üksi. Samas annab see vabad käed valida ja muuta kava ning suunata kontserdi rütmi sõltuvalt enesetundest igal õhtul erinevalt,"? rääkis laulja.

Sooloformaadiga kontserttuure on Zahharov teinud varemgi, kuid mitte viimase paari aasta jooksul, mil tema tuuripartneriteks on olnud paljud eesti artistid.

Kavas hulk Eesti lauluklassikat

Laulud juubelituuril ettekandmiseks valis Zahharov üksi. "Need on palad, mis mind minu pika loomingulise eluaja jooksul ühel või teisel põhjusel on kummitanud ning mulle väga meeldinud. Need laulud on minu sees tulukestena helendama jäänud, kuid ma ei ole neid kunagi laulda saanud. Nüüd saan neid tulukesi vähemaks kustutada"?.

Kontsertide kava on läbini eestikeelne ning sisaldab palasid, mida varem eesti keeles esitatud polegi. Publikule on lood laulja sõnul siiski tuttavad. "See on eesti lauluklassika. Lood võivad kõlada nii, et neid kohe ära ei tunne, kuid nad peaks igal juhul tuttavad olema,"? arvas Zahharov. Tema enda jaoks sisaldab kava mälestusi lapsepõlvest ning mitmedki lood on seotud mõtisklustega lähedastest ning emast.

Publikule jutustatakse lugu sünnist surmaniKavale aitab omalt poolt kaasa tipp-pianist Margus Kappel, kes on valitud laulude saated omanäoliseks kujundanud. "Ta on toonud lauludesse värskust ja värve, neid kaasajastanud ja uuena kõlama pannud, nii et mõnda ei tunne isegi ära,"? tunnustas Zahharov. Kavas on laulud "Nii algas see kõik", "Maailm samme täis", "On hetki", "Mõtisklus" ja paljud teised. Intiimse atmosfääri tagamiseks kõlavad laulud kontsertidel ilma helivõimenduseta.

Kontsertide atmosfäär on mõtisklev ning mitte ülearu heroiline. Laulud on ritta seatud kindla teemaliini kohaselt, mis algab inimese sünni ja lõpeb surmaga. Neile, kes kuulata oskavad, kätkevad valitud laulud Zahharovi sõnul endas suurt inimlikku mõtet ja sügavat elutunnetust.

"Inimene, kes kontserdile tuleb, saab sealt kindlasti midagi enda jaoks kaasa. Ta ei lähe sealt ära tühjade vaimsete kätega,"? oli Zahharov kindel ning lisas et publikule elamuse loomiseks on ta alati püüdnud anda oma maksimumi.

Jassi Zahharov 55"Nii algas see kõik"

Kaasategev Margus Kappel

8. juulist kuni 9. augustini Eestimaa kirikuteskokku 25 kontserti kestus 1h 20, vaheajataKontserdite algus juulis kl 20, augustis kl 19

Pühapäeviti algus kl 18

Piletid: 175/150 krTallinn, Tartu 200/ 165 kr

 

Osale arutelus

 • Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara