Meedikud mures apteegist ostetava puugivaktsiini pärast

Li?­saks vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­ne?­ti?­le Me?­ri?­met?­sa nak?­kus?­kes?­ku?­ses pa?­ku?­vad vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­t ka pe?­rears?­ti?­kes?­ku?­sed, kuid ars?­tid, kel?­lel vakt?­sii?­ni tel?­li?­tud ei ole, saa?­da?­vad pat?­sien?­did tihti ret?­sep?­ti?­ga ap?­tee?­ki, kirjutas Eesti Päevaleht.

Mit?­med pe?­rears?­tid aga ret?­sep?­ti?­de väl?­ja?­kir?­ju?­ta?­mist õigeks ei pea, sest Ees?­ti pe?­rears?­ti?­de lii?­du ju?­ha?­tu?­se liik?­me Dia?­na In?­ge?­rai?­ne?­ni sõnul on ole?­mas oht, et pat?­sient os?­tab ap?­tee?­gist vakt?­sii?­ni, kuid unus?­tab sel?­le näi?­teks käe?­kot?­ti seis?­ma ning soo?­jas ol?­nud vakt?­siin ei ole nak?­ku?­se vas?­tu võit?­le?­mi?­sel tõhus.

"Meie ei vakt?­si?­nee?­ri, kui kee?­gi tu?­leb, vakt?­siin nä?­pus,"? kin?­ni?­tas ka Tal?­lin?­na las?­te?­po?­lik?­lii?­ni?­ku ülemõe ülle Pu?­kk, kelle sõnul osu?­ta?­tak?­se po?­lik?­lii?­ni?­kus küll vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­tee?­nust, aga eranditult po?­lik?­lii?­ni?­kus?­se va?­ru?­tud vakt?­sii?­niga, sest siis on kin?­del, et se?­da on hoi?­tud õigesti.

Lii?­va?­laia ap?­tee?­gi ju?­ha?­ta?­ja He?­le?­ne Ju?­han?­so?­ni sõnul võib ret?­sep?­ti?­ga ost?­mi?­se põhju?­seks ol?­la ka see, et vakt?­sii?­ni hind lan?­ges um?­bes pool aas?­tat ta?­ga?­si mit?­mekümne kroo?­ni võrra ja nüüd saab sel?­le kät?­te 355 või vä?­he?­ma kroo?­ni?­ga samas, kui näiteks Lää?­ne-Tal?­lin?­na Kesk?­haig?­la nak?­kus?­kes?­ku?­ses mak?­sab süst täis?­kas?­va?­nu?­le 425 ja lap?­se?­le 350 kroo?­ni.

"Vakt?­sii?­ni?­le ret?­sep?­ti kir?­ju?­ta?­des peaks kind?­las?­ti pat?­sien?­di?­le ütle?­ma, et ta os?­taks ra?­vi?­mi väl?­ja va?­he?­tult en?­ne vakt?­si?­nee?­ri?­ma mi?­ne?­kut, ja sel?­gi?­ta?­ma, miks see olu?­li?­ne on,"? ütles Ravimiameti ravimite osakonna juhataja Katrin Kiisk ja li?­sas, et ala?­ti on võima?­lik pat?­sient ot?­se vakt?­si?­nee?­ri?­mis?­ka?­bi?­net?­ti suu?­na?­ta.

Osale arutelus

 • Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara