Tervisekaitse: seagripp on üldiselt kerge haigus

Seagripp on üldiselt kerge haigus, millest paranemine on kiire, kinnitas tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu Aro.

?«Praeguse kogemuse järgi tundub küll, et uus viirus on oluliselt leebem linnugripist,?» ütles Aro Vikerraadiole. ?«Nakatumine on kergem, kuid haigus on ka kergem. Paranemine on kiire,?» vahendas Arst.ee Aro sõnu.

Maailmas on seagrippi nakatunud ligi 163 000 inimest, kellest 1000 on surnud. Eestis on seagrippi põdenud 35 inimest - neli viimast lisandus viimase nelja päeva jooksul.

Kokku on nakkushaiguste labor tervisekaitseinspektsiooni andmetel uurinud ligi 200 uue gripi kahtlusega proovi. Osa nakatunuid pole Eesti elanikud, vaid on olnud Eestist läbisõidul.

Kõikidele haigestunutele on määratud viirusevastane ravi. Need, kelle ravikuur on lõppenud, on tervenenud ilma tüsistusteta.

Maailmas tervikuna on kinnitatud üle 150 000 uue gripiviiruse A(H1N1) haigusjuhu, neist Euroopa Liidu ja EFTA riikides üle 19 tuhande. Surmajuhte oli reedese seisuga kokku registreeritud 868.

Gripisümptomiteks on palavik 38 kraadi või enam, millega kaasnevad köha, nohu, kurgu-, pea- või liiges- ja lihasvalu.

Osale arutelus

 • meditsiiniuudised.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara