Kõrvatropid kaitsevad kuulmist müra ja monotoonse heli eest

Müra on heli, mis häirib inimest ning kahjustab tervist, kusjuures müra eest polegi justkui pääsu, sest puutume sellega kokku pea igal pool - nii teeninduses, tööstuses, liikluses, ehituses kui lihtsalt olmes.

Kuigi müra võib tunduda süütuna, tekitab see tõsiseid tervisekahjustusi.

üks ebameeldivamaid mürast põhjustatud probleeme on tinnitus, mis tähendab helisema või häält tegema. Tinnitus on pidev heli kõrvas, mis sarnaneb sääse tekitatud helile või televiisori testsignaalile. Inimest, kes viibib pikka aega mürarikkas keskkonnas, võib tabada pidevalt vilisev heli kõrvus ehk tinnitus.

Tinnituse tekkimise eest saavad inimesed ennast kaitsta heli vaiksemaks keeramisega. Kui seda aga teha ei taheta või see polegi võimalik (tööstus, ööklubi, kontsert), siis tuleks kasutada spetsiaalseid kõrvatroppe, mis väldiksid mürakahjustuste tekkimist.Kõrvatroppide kaks peamist liiki katavad kõik mürarikkad keskkonnad ja omavad piisavalt vajalikke funktsioone: korduvkasutatavad kõrvatropid ja pehmest vahust kõrvatropid.Korduvkasutatavad kõrvatropid eemaldavad kahjuliku müra ja lasevad läbi puhta heli. Sageli arvatakse, et kui tegu on kõrvatropiga, siis viimase ülesanne on summutada kõik helid. Nii see siiski pole. Kontserdil või ööklubis viibides parandab koguni heli kvaliteeti, sest ei lase kõrva ülepeksvaid kõrghelisid ega liiga madalaid helisid. Ja uskuge mind, saate vabalt suhelda kõrvalseisva kaaslasega - te tõepoolest kuulete teda. Nii, et saate parema elamuse ning samas hoiate oma tervist. Korduvkasutatavaid kõrvatroppe on lihtne puhastada, need sobivad kasutamiseks kontsertidel, festivalidel, ööklubides, spordiklubides, motospordis, lennukites, tööstuses ja mujal, kus tunnete, et müratase on liiga kõrge. Nende kõrvatroppide mürasummutus on üldjuhul mitte rohkem kui 20 dB SNR.

Pehmest vahust kõrvatropid sobivad kasutamiseks valjudes ja mürarikastes keskkondades või kohtades, kus on vaja tavapärast mürataset alandada. Sobivad kasutamiseks magamise ajal, lasketiirus, raamatut lugedes, tööstuses. Need kõrvatropid sobivad kasutamiseks mitte rohkem kui 3-4 kasutuskorda, sest kaotavad liigse kasutuse järel oma võime teid müra eest kaitsta. Pehmest vahust kõrvatropi mürasummutus on 33 dB SNR ehk summutab pea kõik.

Osale arutelus

 • Ain Alvela

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara