Suvi tõi päikesekreemide parema märgistuse

Euroopa Liit nõuab päikesekaitsetoodete tootjatel selgemat märgistust ennetamaks päikesepõletusi ja nahavähki.

Enam ei tohi kasutada segadusttekitavad kirjeldusi nagu "päikeseblokaator"? või "täielik kaitse"?, vaid tuleb selgesti välja kirjutada, kas tegu on "nõrga" või "tugeva" kaitsega, teatas Euroopa Parlament oma veebiuudiste lehel.

Tootjail tuleb päikesekreemi pudelile kanda järgmine märgistus:

Nõrk kaitse - faktor 6 ja 10

Keskmine kaitse - faktor 15, 20 ja 25

Tugev kaitse - faktor 30 ja 50

Väga tugev kaitse - faktor 50+

Tarbijad peaksid päikesekaitsetooteid valides otsima uue, parema märgistusega tooteid. Samal ajal soovitatakse tarbijatel päikesekaitsetoodete kasutamisel silmas pidada, et tegemist on ainult ühega paljudest abinõudest, mis aitavad tagada kaitse päikese eest.

Päikesekreemi kaitse pole täielik

ükski päikesetoode ei suuda ultraviolettkiirguse eest täielikult kaitsta. Kui UVB-kiirgus põhjustab päikesepõletust, siis UVA-kiirgus põhjustab naha enneaegset vananemist ja häireid inimese immuunsüsteemis. Mõlemat tüüpi kiirgused suurendavad nahavähki haigestumise riski.

Niinimetatud päikesekaitsefaktor (SPF) viitab ainult päikesepõletuse ohule (UVB-kiirgus), kuid mitte UVA-kiirguse mõjule. Päikesekaitsetooted, mis kaitsevad üksnes UVB-kiirguse eest, võivad tekitada ohutustunde, mis on põhjendamatu, sest kahjulik UVA-kiirgus jõuab siiski nahani.

Muud soovitused päevitamiseks

Vältida tuleb ülemäärast päikese käes viibimist päikesekiirguse tippajal, mis on tavaliselt kell 11-15. Kui varjus püsimine ei ole võimalik, siis tuleb ennast korralikult katta (mütsid ja päikeseprillid pakuvad täiendavat kaitset). Kasutada tuleks päikesekaitsetooteid, mis kaitsevad nii UVB- kui ka UVA-kiirguse eest ja kanda hoolt, et imikud ja väikelapsed ei oleks otseselt päikese käes.

Päikesekaitsetooteid peab kasutama piisavas koguses, et saavutada kaitse, mis on märgitud päikesekaitse faktorina. See tähendab umbes 36 grammi toodet (6 teelusikatäit) päikesekreemi täiskasvanud inimese kohta. Praegu kasutavad tarbijad ainult umbes poolt sellest kogusest. Kaitse säilitamiseks pärast ujumist või rätikuga kuivatamist on vaja sama kogus uuesti peale määrida.

 

 

Osale arutelus

 • Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara