Eesti teatrite sügisviljad

Sügishooaeg teatrites tuleb kirev, lavale jõuab suur hulk uuslavastusi, nii eesti kui ka välismaa autoritelt.

Et masu inimesi juba pikemat aega kimbutanud on, siis ei puudu see teema sel sügisel ka teatrilavadelt. Õige pea, 1. oktoobril esietendub VAT Teatris Peeter Raudsepa lavastatud "Tarbetud inimesed", mis just kriisis vaevlevatest inimestest, nende unistustest ja hakkamasaamisest räägibki.

Ka Rakvere Teater püüab leida üllar Saaremäe lavastuses "Elu ja kuidas sellega toime tulla" vastuseid praegu suurema hulga inimeste peas keerlevatele küsimustele: millal ja kas tuleb normaalne aeg? Kas saab töö, pere ja eluasemelaenuga maadeldes veel õnnelik olla?

Maailmaklassikast jõuab sel sügisel Estonias lavale Mozarti "Cosi fan tutte". Teatris NO99 ja Tallinna Linnateatris esietendub aga sel hooajal Edward Albee näident "Kes kardab Virginia Woolfi?"

Lavalt ei puudu ka Eesti kirjanike looming. Juhan Smuuli "Polkovniku lese" ainetel valmib Rakvere Teatris lavastus "Lesk", Andrus Kivirähki "Limpa ja mereröövlid" esietendub aga õige pea Ugalas.

Valik teatrite sügishooaja uuslavastusi


Eesti Draamateater

* Hiilgav! Lavastaja: Ingomar Vihmar * Osades: Ita Ever, Jan Uuspõld, Guido Kangur, ülle Kaljuste jt. * "Hiilgav" on Florence Foster Jenkinsi elulool põhinev Peter Quilteri komöödia maailma halvimast lauljast, kes elas rikkalikku elu möödunud sajandi alguses Ameerikas.

* Esietendus: 3. oktoober

Tallinna Linnateater

* Ma armastasin sakslast Lavastaja: Elmo Nüganen * Osades: Ursula Ratasepp, Külli Teetamm, Priit Võigemast, Tõnn Lamp, Kalju Orro, Aleksander Eelmaa.

* Esietendus: 5. detsember

* Kes kardab Virginia Woolfi? Lavastaja: Mladen Kiselov

* Esietendus: detsembris

Estonia

* Cosi fan tutte Lavastaja: Walter Sutcliffe (Suurbritannia) * Wolfgang Amadeus Mozarti koomiline ooper räägib loo kolmest mehest, kes panevad kaks tütarlast proovile eesmärgiga tõestada, et kõik naised on truudusetud.

* Esietendus: 17. oktoober

NO99

* Kes kardab Virginia Woolfi? Lavastaja: Tiit Ojasoo * Osades: Hendrik Toompere jr, Marika Vaarik, Sergo Vares ja Mirtel Pohla. * Lugu kahest inimest, kes on liiga targad ja liiga meeleheitel, et raisata oma aega ühiskondlike konventsioonide ja moraalinormide peale. Käib võitlus elu ja surma peale.

* Esietendus: 7. november

Endla

* Tiramisu Lavastaja: Enn Keerd * Osades: Karin Tammaru, Piret Laurimaa, Carmen Mikiver, Ireen Kennik, Kaili Närep, Triin Lepik, Kaili Viidas.

* Esietendus: 31. oktoober

Rakvere Teater

* Elu ja kuidas sellega toime tulla Lavastaja: üllar Saaremäe * Osades: Eduard Salmistu, Toomas Suuman, Margus Grosnõi, Peeter Rästas, Marin Mägi, Silja Miks, Helgi Annast. * Kollektiivne eneseabietendus, mis otsib vastust küsimusele, kas 21. sajandil on võimalik elada "normaalset" elu ja olla õnnelik, kui sul on töö, pere, lapsed, eluasemelaen, puhkusereisid jms.

* Esietendus: 17. oktoober

* Lesk Lavastaja: Toomas Suuman * Osades: Velvo Väli, Silja Miks, Marin Mägi ja Liisa Aibe. * Juhan Smuuli "Polkovniku lese" ainetel.

* Esietendus: detsembris

Ugala

* Kogujad Lavastaja: Taago Tubin * Osades: Tanel Ingi ja Janek Vadi * Tragikoomiline lugu kõneleb kahest vennast, kes eralduvad muust maailmast oma vanematelt päranduseks saadud linnamajja, katkestades kõik sotsiaalsed sidemed. Turvatunnet otsides ümbritsevad nad end aastakümnete jooksul lugematu hulga esemetega.

* Esietendus: 8. oktoober

VAT Teater

* Tarbetud inimesed Lavastaja: Peeter Raudsepp * Osades: Katariina Lauk, Marilyn Jurman, Margo Teder ja Tanel Saar. * Korterelamu köögis, poeleti taga ja ees ning muudes tavalistes kohtades rullub lahti koomiline draama au ja väärikusega maadlevatest inimestest.

* Esietendus: 1. oktoober

Vanemuine

* Kuningas Richard Kolmas Lavastaja: Barrie Rutter * Osades: Jüri Lumiste, Merle Jääger, Kais Adlas, Maria Soomets, Riho Kütsar jt. * Lugu Inglise kuningast Richard Kolmandast, kelle teed troonile palistasid laipade read ja väga verised võimuintriigid.

* Esietendus: 17. oktoober

 

Osale arutelus

 • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara