Kitarrifestival pakub kaunist eksootikat

Eelmisel aastal käimalükatud improvisatsiooniliste kitarrifestivalide traditsioon Viljandis jätkub. Esineb rida maailmatasemel kitarriste, ansambleid ning festivali käigus moodustatav kitarriorkester.

Festivali kunstiline juht Ain Agan peab festivali tänavust programmi sama tugevaks, kui see möödunudki aastal oli. "Formaat on sel aastal sama. Artistid on samast klassist ja sama tugevad kui eelmisel aastal. On ka mitu väga põnevat projekti," tutvustas ta.

Tänavuse kitarrifestivali käigus astub publiku ette nii Eesti päritolu kitarristide juhtgrupp kui ka hulk esinejaid väljastpoolt.

Eesti tegijatest esinevad festivalil Riho Sibul, Andres Põldroo, Viljandi Guitar Trio, Ain Agan, Andre Maaker, Robert Jürjendal, Jaak Sooäär jt. Lisaks välisesinejad Hiinast, USAst, Rootsist, Soomest, Taanist, Å veitsist ja mujalt.

Kuna Viljandi kitarrifestivali peaeesmärk on propageerida improvisatsioonilist kitarrimängu, kuulub festivali juurde meistrikursus, milles osalevad Eesti ning selle lähiregioonide kitarritudengid. Õpilasi juhendab kitarrist Robert Jürjendal, kelle käe all saavad noored kitarristid arendada oma improviseerimisoskust.

Selle ettevõtmise üks uhkemaid väljundeid on kitarriorkestri loomine, mille moodustavad meistrikursusel ning õpitubades osalejad. Samuti on noortel muusikutel võimalus osa võtta igaõhtustest jam-session'itest.

Noorte andekate kitarristide tunnustamiseks ning tiivustamiseks annab MTü Viljandi kitarrifestival välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist noore kitarrimängija preemiat. See on mõeldud ühele väljavalitud Eesti noorele muusikule kitarriõpingute toetuseks. Eelmisel aastal sai selle preemia Virgo Sillamaa.

üks Viljandi kitarrifestivali traditsioone on kitarri sugulaspillide publikule tutvustamine.

Mullu oli lähema vaatluse all lauto, mille võlusid demonstreeris tuntud lautomängija Rolf Liselvand Norrast, kes andis oma mängule kaasaega sobituva jume live-elektroonika abil.

Tänavu on tutvustatavaks pilliks Hiina lauto ehk pipa, millel musitseerib enam kui 20aastase pipamängija karjääriga Lan Weiwei.

Kontsert teeb sissevaate Hiina traditsioonilisse rahvamuusikasse, kuid sisaldab ka põikeid tänapäeva.

Ain Agan peab Weiwei etteastet Viljandi Jaani kirikus üheks erilisemaks kontserdiks kogu tänavuse festivali kavas.

Erilisi kontserte on muidugi veel. Viljandi kitarrifestivali tänavuseks peaesinejaks võib pidada Paul Bollenbacki Ameerikast, kes esineb koos Raul Sööt Quartetiga.

Efektne ja väga silmapaistev artist on ka maailmakuulus Rootsi kitarrist Andreas Öberg, kes oma efektse ja värske mänguga suudab publikut jäägitult lummata.

Õige mitmesugustes mängustiilides end koduselt tundev mees esineb Viljandis kvartetiga, mille ridadesse kuuluvad ka löökpillimängija Rihards Fedotovs Lätist, pianist Marian Petrescu Soomest ja Eesti kontrabassimängija Toivo Unt.

Viljandi kitarrifestival kestab järgmisel nädala teisipäevast laupäevani.

Viljandi Kitarrifestival 2009

 • 22.-26. september
 • www.viljandiguitar.ee
 • Piletid: 0 kuni 150 kr
 • Osale arutelus

  • Kirjutab Äripäev.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

  Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

  Viljandi Pärimusmuusika Ait

  Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara