Skandaal Ameerika ja Briti võimukoridorides

Tänasest näeb kinos Sõprus küünilist, kriitilist ja muigele ajavat filmi "Telgitagused", mille kriitikud selle aasta parimaks Briti komöödiafilmiks ristisid.

Režissöör, stsenarist ja produtsent Armando Iannucci on saanud valmis filmiga totaalsetest äpardustest võimukoridorides. Teravate naljade ja õelutsemisega vürtsitatud poliitilise komöödia keskmes on tühine lausejupp, mis ahelreaktsioonina käivitab sündmustejada, mis viib enneolematu kiirusega sõja väljakuulutamiseni.

Sellesse äpardusse on kaasatud nii ühendkuningriigi tippametnikud kui ka Ameerika kõige vägevamad. Kogu jama algatajaks on Briti rahvusvahelise koostöö minister Simon Foster (Tom Hollander), kes on absoluutselt andetu avalikkusega suhtlemisel.

Suurt abi pole tal ka nõunikest ja kommunikatsioonibüroo liikmetest, sest neid ta lihtsalt kuulda ei võta, mistõttu sünnib tema meisterlikest metafoorilistest ütlemistest erinevate meediaväljaannete mikrofonide ees suur jama.

ühes intervjuus juhtub kogenematu poliitik Foster rääkima sõja ettenägematusest. Välja öeldud sõnu enam tagasi võtta ei saa, mistõttu saabki kahe riigi keskseks teemaks sõja käivitamise plaani arutelu. Olgugi, et USA president ja Suurbritannia peaminister pooldavad selle algatamist, ei tundu see paljude teiste kõrgete riigiametnike jaoks väga mõistlik plaan olevat.

Lihtsamaks ei muuda probleemi lahendamist ka mõlemas leeris tegutsevad assistendid ja nõunikud, kes kas meelega või kogemata õli tulle valavad ja probleeme juurde tekitavad. Ja kõike seda britilikus mahlakas, diplomaatilises, ent teravas kastmes.

Režissöör Armando Iannucci jääb filmiga rahule. Tulemus on täpselt selline, nagu ta lootis, otsast otsani nalja täis, ent samas ka piisavalt pingeline, teemalt tõsine ja tõepärane. "Hea ja naljakas film ei seisne 101 uue naljaka seiga sissetoomises, pigem on oluline aru saada, kuidas sellises situatsioonis asjad kujuneda võiksid," toonitas Iannucci ja rõhutas spontaanse lähenemise vajalikkust.

Spontaansuse ja improviseerimise tulemusel täienes mõnevõrra ka osatäitjate dialoog. Ohtralt kõlavad vulgaarsed ütlemised, millega hiilgas kõige rohkem Malcolm Tuckeri kehastatud kommunikatsioonibüroo ametnik Peter Capald, muutusid võtete käigus üpris palju.

"Meil läks väga kaua aega, et teha vandumise osa nii mahlakaks ja varieeruvaks kui võimalik. Osatäitjatel oli teksti õppides ja harjutades palju nalja," ütles režissöör lõbusal toonil.

Osale arutelus

 • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara