"Magus Postitee" kostitab laupäeval "Kuldse Maiusega"

Laupäeval, 10. oktoobril peetakse Põlvamaal Kanepi vallas Varbuse mõisa aidas  mesinike ja eksklusiivse magusa meistrite osavõtul esimest korda maha näitusmüük "Magus Postitee"?.

Kellest saavad esimesed laureaadid konkursil "Kuldne maius 2009"?, selgub rahvahääletuse tulemusena. Miks mitte minna magusameistrite loomingut hindama ja oma lemmiku poolt hääletama!

ürituse eestvedaja, Varbuse mõisamees Kalev Lindal ütles, et "Magus Postitee"? on uus ettevõtmine, mis jätkab põnevate sündmuste jada ajaloolisel Vana-Võru maanteel - Postiteel.

"Meie algatust võib pidada heas mõttes hullumeelseks, sest hoolimata masu-ajast alustame siinkandis ainulaadse üritusega, kus esitleme ja tunnustame magusamaailma meistrite tööd ja loomingut avalikkuse ees,"? rääkis ta.

Lindali sõnul on kunagisele Varbuse mõisa südamele plaanis elu sisse puhuda ja sellest välja arendada omapärane Varbuse Muusikamõis. Käesolev sündmus on esimene samm säilinud mõisahoonete toomisel avalikku kasutusse.

"Loodame sellest kujundada magusameistrite iga-aastase omanäolise margiürituse, kus tutvustame Lõuna-Eestit, Postiteed, puhast eestimaist mett ning kodumaist käsitöönduslikult valmistatud Å?okolaadi ja muid maiustusi. Kõik tooted on naturaalsed ja kõrgeima kvaliteediga,"? selgitas Lindal.

Ainulaadseks teebki ettevõtmise magusakonkurss, millel valitakse näitusest ja konkursist osavõtjate poolt hindamisele pakutud toodete seast rahva maitseeelistuse põhjal parimad.

Näitusmüügi "Magus Postitee"? keskmes on mesi ja Å?okolaad ning päevaprogrammis on oodata palju põnevat.

"Oleme kutsunud üritusele tegutsevaid mesinikke ning eksklusiivse magusa valmistajaid. Oma oskusi demonstreerivad Kõlleste Kommimeistrid ja Tervise kodu asjatundjad, otse külaliste silme all valmivad hõrgud näitusekommid. Oma loomingut esitlevad pealinna firmad Maiasmokk ja Karamelle,"? rääkis Lindal.

Esmakordselt peetaval magusakonkursil "Kuldne Maius 2009"?

valitakse parim mesi, kommimeistrite parimatest parim Å?okolaadikomm - parim klassika, samuti põnevaim uudislooming - parim uudis, mis võiks sobida Eesti esinduskommiks. Kogu päeva jooksul kõlab Varbuse Muusikamõisa aidamajas elav muusika. Täpsem ajakava veebis (aadressil www.varbuse.ee).

ürituse eesmärgiks on muuta Varbuse mõis ajaloolise Postitee ja magusamaailma ristumiskohaks. Korraldajad lubavad inspireerivaid maitseelamusi, võimalust vahetult suhelda oma ala proffidega, saada rikkamaks AHHAA Å?okolaadi töötoa kogemuse võrra ja osaleda degustaatorina magusakonkursi žüriis, avastada uut endas ja enda ümber.

Degusteerima ja näitust vaatama on kutsutud kõigi kohalike huviliste kõrval ka esindajad Eestis tegutsevatest saatkondadest ja mitmetest organisatsioonidest, samuti väliskülalisi.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara