Vene teatri paremik taas Eestis

Järgmisel nädalal peab auväärset viiendat sünnipäeva aasta üks olulisem teatrisündmus - eesti ja vene publikut ühendav festival Kuldne Mask Eestis.

2005. aasta sügise lahutamatuks osaks saanud teatrifestival Kuldne Mask Eestis ei jää kitsaste aegade kiuste toimumata ka tänavu. Vene teatri nelja kõrgelt hinnatud etendust saab nautida Tallinnas ja Jõhvis 6.-13. oktoobrini.

Ettevõtmise eestvedaja Svetlana Jantseki sõnul keskendub selleaastane festival draamateatri žanrite ja vormide mitmekesisusele ning rahvuslike koolkondade ja mentaliteetide ühendamisele.

Ja seda kõike nelja suurepärase lavastaja - grusiinlase Temur TÅ?heidze, lätlase Alvis Hermanise, inglase Donnellani ja peterburglase Lev Erenburgi töö kaudu.

Programmis kaasaegse teatri parimad esindajad

Mainitute puhul on tegemist Venemaa festivalil Kuldne Mask nominentideks või laureaatideks nimetatud viimaste hooaegade parimate lavastustega, mis annavad väga hästi edasi kaasaegse vene teatri arengusuundi ja iseärasusi.

"Mõnikord me aga isegi ennetame Moskva eksperte. Nii juhtus näiteks O. Tabakovi Stuudio lavastusega "Rännakud", mida näidati Tallinnas 2006. aastal, enne nominendiks nimetamist," tõi festivali korraldaja näite.

Lisaks heale lavastajatööle sobivad need teatritükid Jantseki sõnul Eesti festivaliprogrammi hästi ka tehnilise teostuse poolest. "Kahjuks sõltub meie lõplik valik väga sageli aga Tallinna teatrilavade tehnilistest võimalustest. Kõiki Venemaa lavastusi ei saa meie väikestes teatrites lihtsalt näidata," lisas ta.

Lisaks tehniliste võimalustega arvestamisele peetakse Jantseki sõnul väga oluliseks ka seda, et lavale jõuaks võrdselt nii suurte kui ka väiksemate ja vähem tuntud teatrite töid.

"Tallinnas on esinenud teatritrupid Jekaterinburgist ning Omskist. Sel aastal üllatab meid Magnitogorsk. See on väga ebatavaline lavastus ("Onu unenägu" - toim), sensatsiooniline, isegi Å?okeeriv. Imetlusväärsed on ka mainekad näitlejad Alissa Freindlihh ja Oleg BasilaÅ?vili," selgitas festivali korraldaja ning toonitas, et selle lavastuse puhul on tegemist kindlasti ka vene realistliku teatrisuuna ühe suurepärase näitega. Huvitavad ja tähelepanu väärivad on Jantseki sõnul kindlasti ka Donnellani ja Hermanise tööd vene näitlejatega.

Lisaks suurepärastele lavastustele on festivali kavas ka mitmeid seminare ja meistriklasse, mille eesmärk on kutsealane suhtlemine ja koolitus. Mingeid suuremaid pidustusi juubeli puhul aga ei toimu. Majandussurutis on teinud oma töö.

 

* Teatrifestival Kuldne Mask 2009 Lavastused, seminarid, meistriklassid, loengud

* 6.-13. oktoober * Tallinnas ja Jõhvis * Piletid: 100-750 krooni

* www.goldenmask.ee

Tasub teada

* Kuldne Mask on Moskvas toimuv teatrifestival, kus näidatakse igal kevadel Venemaa parimaid lavastusi.

* 2005. aastal korraldatud festival Kuldne Mask Eestis oli festivali esimene välisprojekt.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara