ÄP raamat: ka sina suudad võita!

Richard Denny motivatsiooniraamat „Motiveeritud võitma” tõestab, et igaüks suudab motiveerida iseend ja kaasinimesi, olgu tegemist siis tööalaste või isiklike eesmärkidega.

Raamatus on lihtsalt ja selgelt kirjeldatud, mida selleks vaja läheb. Kuidas sõnastada eesmärke, kasutada kujutlust, saada jagu igapäevastest tõketest nagu asjade edasilükkamine, kuidas arendada enesekehtestamise ja teiste innustamise oskusi – siia on koondatud kogu vajalik arsenal, mis tavaliselt on puistatud laiali kümnetesse erinevatesse raamatutesse.

Autor kinnitab oma kogemustele tuginedes, et väljapaistvat edu on üliharva, kui üldse kunagi saavutatud täiesti ihuüksi. Eduni jõutakse nii kaaslaste kui iseenda toel ning nende juhatuse, nõuannete, tahte ja pühendumise abiga. Juhid, kes kannavad suurt vastutust kaasinimeste eest, peavad teadma, mida läheb tarvis, et toetada kaaslasi ihaldatu saavutamisel ja kuidas saab inimesi ühise eesmärgi nimel motiveerida.

Denny hoiatab, et tehtaks vahet motivatsioonil ja manipulatsioonil: manipulatsioon on kellegi saamine midagi tegema seepärast, et teie seda tahate; motivatsioon aga kellegi saamine midagi tegema sellepärast, et tema ise seda tahab.

Raamat tutvustab metoodikaid, põhimõtteid ja tehnikaid nii enesemotivatsiooni loomiseks, kui teiste inimeste motiveerimiseks. Hästi toimiv on näiteks EVE-tehnika: ebameeldivam tegevus võta ja tee ära enne. Seejärel võta otsekui preemiaks ette meeldivam tegevus.

„Meis elab kaasasündinud instinkt vältida igasugust vaimse ebamugavuse ilmingut. Selle instinkti avaldumise näiteks on reaktsioon ees ootavale ebameeldivale ülesandele, näiteks keerulisele telefonikõnele, tüütutele majapidamistöödele, vastasseisu tõotavale koosolekule, arvete avamisele, füüsilisele treeningule enda vormishoidmiseks ja suitsetamise mahajätmisele,“ märgib Denny.

„Teisest küljest pühendame me oma teekonnal suuri pingutusi otsimaks naudinguid või kujuteldavaid naudinguid, millest mõned – liigsöömine, liigjoomine – kestavad väga lühikest aega. Selle maailma võitjad suudavad kannatuse ja naudingu printsiibi puhul säilitada tasakaalu.“

Ärimaailma üheks juhtpõhimõtteks peab autor järgmist: „Käitumine, mida te tunnustate, hakkab korduma. Te ei saa seda, mida loodate, küsite, soovite või anute. Te saate seda, mida tunnustate.“

Igaühele on abiks raamatus toodud harjutused ja nõuanded enesekehtestamise harjutamiseks, enesekindluse tõstmiseks, enda ja teiste edukaks motiveerimiseks, motiveeritud meeskonna loomiseks jt. Sealhulgas on häid näpunäiteid pere ja lähedastega suhtlemiseks, sest töö- ja pereelu tasakaalus hoidmine aitab mõlemast rõõmu tunda.

Meelespea
• Lootus (midagi ära teha, saada) on motivatsiooni nurgakivi.
• Motivatsioon või manipulatsioon? – tehke neil vahet.
• Me peame ise olema motiveeritud, et teisi motiveerida
• Motivatsioon eeldab eesmärki
• Kord loodud motivatsioon ei kesta igavesti
• Motivatsioon nõuab tunnustust
• Enda edusammude nägemine mõjub meile motiveerivalt
• Väljakutse motiveerib vaid siis, kui on olemas võiduvõimalus
• Motivatsiooni süütenöör on kõigil olemas
• Õppige tundma ja vältima demotivaatoreid.


Autorist
Richard Denny on teinud erakordselt lennukat karjääri, ehitades Suurbritannias üles eduka toiduainete väiketootjate hulgimüügiäri, laiendades hiljem oma tegevust jaekaubandusse. Toiduainete juurest liikus ta edasi puhastusvahendite ärisse ja oli selles vallas tööandjaks umbes 2000 inimesele. Järgnes müügi- ja turundustöö Lähis-Idas. Kogu selle tohutu kogemuse tõttu paluti teda vahetpidamata teistele kõnelema ja nõu andma ning see viiski Richard Denny Group loomiseni.

Viimase 20 aastaga on temast saanud legend rahvusvahelises kõnepidajate ringkonnas. Richard Denny Group on tunnustatud firma ärikoolituse, müügi, eestvedamise ja juhtimise, klienditeeninduse ja äri laiendamise valdkonnas. Tema viis raamatut on saanud rahvusvahelisteks bestselleriteks ja tõlgitud rohkem kui 20 keelde.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Äripäeva Raamatuklubi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara