PP: DocPoint toob Eestisse dokfilmide paremiku

Kaheksa aastat Helsingis toimunud rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival DocPoint on jõudnud nüüd ka üle lahe Tallinnasse, kus kolme festivalipäeva jooksul saab näha 17 filmi erinevatest maailma riikidest.

Ettevõtmise ühe eestvedaja Tristan Priimägi sõnul sündis Euroopa ühe mainekaima dokumentaalfilmide festivali Tallinnasse toomise idee täpselt aasta tagasi, eelmisel DocPointil sealsete korraldajatega suheldes.


"Esiteks, kuna Soome nii-öelda polaarvööndisse tuuakse juba niikuinii kohale külalised ja filmid, siis mõtlesime, et pakume külalistele sellist kaks ühes varianti, et nad saavad ka Eestisse tulla. Ja teiseks saame filme näidata ühe vedamisega kahes riigis," rääkis Priimägi plussidest.

Positiivne on Priimägi sõnul festivali juures ka see, et puudub võistlusprogramm, mis annab korraldajatele filmide valikul suurema vabaduse. "Nõuded, mis võistlusprogrammid filmidele esitavad, on sageli nii karmid, et programmi enda kvaliteet võib selle all räigelt kannatada. Näiteks kui on nõue, et peab toimuma mingit tüüpi esilinastus, siis panevad korraldajad sellega endale päitsed pähe. Nad ei saa valida võistlusele selliseid filme, mida on võib-olla kuskil juba näidatud," sõnas ta ja lisas, et selles mõttes on suurepärane, et neile on jäetud kava kokkupanekul vabad käed.

Värvikas programm

Priimägi kinnitusel ei jää Tallinna DocPoint kindlasti ühekordseks ettevõtmiseks. Sellega on plaanis jätkata. Festivali eestvedaja sõnul on soomlastega sõlmitud kokkulepe kolmeks aastaks, nii et parimad dokumentaalfilmid jõuavad Tallinnasse ka järgmisel ja ülejärgmisel aastal.

 Kava kokkupanemisel lähtuti Priimägi sõnul sellest, et välja oleks toodud eelmise aasta hittfilmid ning linateosed, mis ehk kodupublikule mõnevõrra tundmatumad on. Valik tehti ligi 135 filmi hulgast, mis Soome festivalil ekraanile jõuavad.

Programm tuli igatahes värvikas. Nimekirjast leiab 17 filmi, mille hulgas on näiteks sellised hitid, nagu "Ameerika kardetuim mees", mis on üks 2010. aasta Oscari nominentidest dokumentaalfilmide kategoorias. Samuti on kavas palju kiidusõnu pälvinud filmid "Putukate heli: muumia päevik" ja "Videokraatia". Lisaks leiab programmist ka põhjanaabrite enda töid.

"Eestis teatakse Soome dokumentalistikast nii vähe. See on täiesti uskumatu, kuidas teisel pool lahte on tase hoopis teine. Meil on selle aasta kavas neli Soome dokumentaalfilmi, mis on kõik väga head - "Magnetmees", "44500 MAX", "Usulahingud" ja "Lumeloomake"," loetles Priimägi.

Eesti filmid Helsingis

Eesti filme Tallinna programmist ei leia, küll aga Helsingi omast, sealses kavas on neid koguni kaks - Marko Raati "Toomiku film" ja Manfred Vainokivi "Emumäe Eedi ja Lobi küla Kristjan".

Kodumaiste filmide puudumine Tallinna festivali programmist tuleneb lihtsalt sellest, et Priimägi sõnul polnud väga midagi võtta. "Meil pole mõtet lisada programmi filme, mis on olnud juba kaks korda teles," sõnas Priimägi. "Seega tuleb sel aastal väga raske südamega tunnistada, et me ei saanud kavasse Eesti filme. Küll aga tahame seda kindlasti teha järgmisel aastal," tunnistas ta, sest säärane festival pakub suurepärase võimaluse tutvustada kodumaiseid dokumentaalfilme ka laiemale publikule.

Euroopa maineka filmifestivali Tallinna programm seab end kolmeks päevaks sisse Kumu auditooriumisse ja Artise kinosse.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara