PP: uuenduslik barokkmuusika

Rahvusvaheline barokkmuusikafestival vahendab kontserdikülastajatele barokkmuusikat uudse ning innovatiivse tõlgenduse kaudu. Enam kui nädala kestev festival jõuab ka Tallinnast väljapoole.

Heliloojate loetelus, kelle muusikat barokkmuusikafestivalidel esitatud on, on alati olnud aukohal J.S. Bach. Nii on see ka tänavuses programmis. "Euroopa kultuuriloos on Bach, Vivaldi ja Händel olnud sellised tugipostid, mis nii mõnegi meelest on Euroopa kultuuri tipud. Bach on nende tippude hulgas suurim, kuna tema ümber tiirleb kõik, mis oli ka enne ja pärast teda," on Mustonen veendunud.

 Tänavu saab Bachi helitöid kuulda eelkõige festivali alguses. Nimetatud helilooja loomingule on pühendatud terve festivali avakontsert "Kuldne Bach". Bachi muusikat esitavad ka Iraani pianist Ramin Bahrami, kes Mustoneni sõnul tõlgitseb Bachi muusikat täiesti uuel tasemel, ning Soome tšellist Martti Rousi.

Valikuid pakub barokkmuusikafestival mitmesuguseid. "Kes soovib absoluutset vokaalkõla ja häältepuhtust, tuleb kuulama vokaalansambel Stile Anticot legendaarselt barokkmuusikamaalt Inglismaalt. Kes tahab kuulata virtuoossust ja sisendavat barokki, see tuleb Itaalia orkestri I Virtuosi Italiani kontserdile. Kes tahab kuulda suurt piduliku muusika galat, tuleb kuulama lõppkontserti "Dixit Dominus" ehk "Ja jumal ütles". Mida ta siis ütles, seda kuuleme barokse ja ka tänapäevase tõlgenduse kaudu. Lõppkontsert on ehk festivalikavas kõige ligitõmbavam," rääkis Mustonen.

Tänavu 21. korda toimuva mastaapse rahvusvahelise muusikapeo formaat on säilinud stabiilsena tänaseni. "See festival ei kahane, pigem kasvab tasapisi. Hea on nentida, et vaatamata kõigile muudatustele, mis toimuvad - nii majanduslikele, kultuurilistele, eetilistele kui ka esteetilistele -, on barokkmuusikafestivalil kogu aeg oma kindel koht olnud ja see läheb tugevalt ka edasi," rõõmustas Mustonen.

Tänavu toimuvad festivali kontserdid ka väljaspool Tallinna - Pärnus, Jõhvis ja Tartus.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara