PP: c-vitamiini pomm Draakoni galeriis

Noorte fotograafide Helen Meleski ja Katrin Teesi ühisnäituse "Talve eri" eesmärgiks on pakkuda vaatajatele vitamiinisüsti juba kohale hiiliva kevadväsimuse vastu.

Talve üleelamiseks vajalikke vitamiine manustame terve suve ja sügise kõikvõimalike juur- ja puuviljade näol.

Ent iga aasta veebruaris jõuab ikka kätte see aeg, kus kogu tagavara on ära kasutatud ja ligi hakkavad hiilima väsimus ja loidus. Meleski ja Teesi näitus "Talve eri" pakub talvisele vitamiinipuudusele leevendust.

Nende kohati lausa kurjakuulutavalt mõjuvas sissejuhatavas tekstis räägitakse C-vitamiini vaeguse sümptomitest. Kihutustöö on eesmärgipärane - rääkida probleemist ja pakkuda välja lahendus.

Lahenduseks vitamiinipuuduse vastu ongi "Talve eri". Kuigi esmajoones võtab kevadväsimuse küüsis vaevlev inimene suuna apteegi poole, siis Melesk ja Tees pakuvad välja alternatiivi. Toitu nii kehale kui ka vaimule.

Kogu näitus keerleb C-vitamiini draþeede ümber. Needsamad väikesed kollased tabletid, mida kõigile juba lapseeas meeldis süüa.

Kunstnikud on koostanud väikese C-vitamiini kokaraamatu koos piltide ja retseptidega. Iga retsept sisaldab tingimata ka C-vitamiini draþeesid. Näiteks Coca-Cola draþeedega, hamburger või makaroniroog draþeedega. Oluline ei ole see, missugune toit on, vaid see, et see tingimata sisaldaks eluks vajalikku vitamiini.

Tuleb tõdeda, et mingil määral tekitavad need pildid õõvastust. Tundub, et esmapilgul tõepoolest rõõmsa ja kerge näituse idee taga on siiski ka veidi kriitilisem lähenemine.

Kunstnike genereeritud C-vitamiini maania meenutab mõne kuu tagust seagripiepideemia hullust. Helen Melesk kinnitab ka ise, et näituse idee sai just seagripi teemast alguse.

Näitus paistab esitavat küsimuse, kuivõrd kerge on tekitada massihüsteeriat ja ravimifirmadel manipuleerida inimestega, kusjuures varjatud tõmbeniidid muutuvad aina nähtavamaks. Kuhu tõmmata piir liiale minemise ja mõõdukuse vahel?

Näituse teine osa on kokku pandud apteegi reklaambroðüürides trükitud naeratavatest suudest. Mõned neist on sädelevad nagu hambapasta reklaamis, mõned kollaste hammaste ja kõvera hammastereaga. Kelle naeratus on ilusam, selle ravimit ostetakse.

Peale vaimset turgutust pakuvad kunstnikud näituse külastajale ka ehtsat C-vitamiini. Kuid siiski - manustage mõõdukalt.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara