PP: Jan Uuspõld lahkab isaksolemise temaatikat

Mõne aja eest Monoteatri tükis dilemmade küüsis vaevelnud Ürgmees oleks justkui edasi liikunud. Aeg on nüüd igatahes sealmaal, et uuel kangelasel näidendis "Isa" tuleb asuda papa rolli täitma, veel rohkematele veidratele küsimustele ja dilemmadele vastust otsida ja kogu selle kupatuse - naise ja lastega - hakkama saada.

Tegu oleks nagu omamoodi järjega "Ürgmehele", kes on pisut targemaks ja elukogenumaks saanud, ent pole veel päris täiskohaga mees. Selleks saab ta siis, kui talle auväärne isa tiitel ja kõik sellega kaasnevad kohustused antakse. Ja neid kohustusi on juba enne lapse sündi piisavalt, et tulevane isa juukseid peast katkuma hakkaks - nime valimine, tulevase ilmakodaniku tarvis kõiksugu asjade ostmine, naisega arsti juures käimine, sünnituseks valmistumine ja mis kõik veel.

Pärast lapse sündi on neid muidugi veelgi rohkem. Mis parata, keegi polegi öelnud, et mõne tiitliga, olgu see siis kuninga, presidendi või isa oma, kaasnevad kohustused, vastutus ja väljaõpe lihtne peab olema.

Igatahes isaks saamise teema hekseldatakse põhjalikult ja ausalt läbi. Äratundmisrõõmu peaks tükk pakkuma kõigile lapsevanematele, emadele, isadele, tädidele ja onudele. Loo teeb heaks selle ehedus, ausus, elulisus ja lihtsus. Ning loomulikult oskus naerda kõigi nende veidruste üle, mis kogu lapsesaamise protsessiga kaasnevad.

Ja nagu nende monotükkide puhul ikka - kas meeldib väga või siis sootuks mitte, kiida või laida, keskteed väga vist ei ole. Nõuab suurt näitlejameisterlikkust poolteist tundi saalitäit rahvast kaasa haarata ja naerma panna. Halvimal juhul tuleb see kõik justkui punnitatult välja. Jan Uuspõllul aga igatahes mitte. Oma eheduse, aususe ja huumoriga suutis ta rahvast võluda "Ürgmehes" ja suudab seda ka tükis "Isa".

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara