Aivar Rehe: töötaja teatud  kontrollimine asjakohane

Sampo Panga juhi Aivar Rehe sõnul on pangandusvaldkonnas töötajate kontroll õigel ja õiglasel määral asjakohane.

 

“Inimesed, kes töötavad panganduses, vastutavad kliendisaladuse eest. Looma peab keskkonna, mis võimaldaks saladust hoida,” sõnas Rehe.

Nii salvestatakse näiteks kõik telefonikõned, mis on Rehe sõnul tarvilikud töövahendid. “Kuna pank pakub telefoniteenust, siis teenindussituatsioon salvestatakse hilisemate arusaamatuste vältimiseks ning toimingute fikseerimiseks,” sõnas Rehe.

Kuna kontorivõrk on internetiga seotud, tuleb ka e-kirjade saatmisel järgida teatud reegleid. “Eks kübermaailm arendab ennast pidevalt ja teatud reegleid peavad töötajad järgima. Aga erakirjade saatmine pole otseselt keelatud,” rääkis Rehe, kelle sõnul töötajaskond tegeleb sellest hoolimata 99% tööajast tööasjadega. Kontrolli näol on tegu pigem IT-alase ennetustööga, sest pankade infosüsteemide puhul tuntakse hirmu eelkõige internetikeskkonnas leviva spämmi ning viiruste ees.

E-kirjad salvestatakse ka üldsüsteemi, nii et vajadusel on võimalik need üles otsida. “Aga pidevat kirjade sisu jälgimist küll ei toimu. Pankurid saavad kliendisaladuse hoidmise vajalikkusest hästi aru,” rääkis Rehe. “Kui töökeskkond on terve ja organisatsioonis suheldakse avatult, siis inimesed on valdavalt siiski ettevõttele lojaalsed. See on muidugi pidev ja raske töö, eriti keerulisel ajal nagu praegu,” lisas Rehe.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara