Lastekaitsepäeval toimub Tallinnas mõndagi põnevat 

Täna tähistatakse Tallinnas lastekaitsepäeva paljude laste- ja noorteüritustega nii vabas õhus kui ka teatri-, kino- ja kontserdisaalides.

Vabaduse väljakul toimuval nii lastele kui ka noortele suunatud mittetulundusüritusel „Alpha Omega päev“ osalevad erinevad noorteorganisatsioonid ja toimuvad töötoad. Ürituse korraldab MTÜ Peace Child Eesti, projekti toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Kultuurikeskuses Lindakivi korraldab tasuta lastekaitsepäevapeo „Naeratusest algab sõprus“, pidu algab kell 18. Esinevad Loomingukeskus Aplaus solistid, võimlemisklubi Piruett lapsed, hip-hop tantsijad ja Trumm-it. Peokavas on ka lahedad mängud ja võistlused, tehakse näomaalinguidd, Balbiino jagab lastele tasuta jäätist! Kell 19 alustab esinemist laulev näitleja Eduard Toman, kes esitab lemmiklaule armastatud Vene multifilmidest.

Tallinna Loomaaias on homme lastekaitsepäeva puhul perepäev, millest võtab osa ka Tallinna Keskraamatukogu – loomaiaas avatavas looduse lugemissaalis saavad kõik huvilised nukuetendusi vaadata, joonistada, meisterdada, viktoriinides osaleda ning ristsõnu lahendada. Uurimiseks on välja pandud erinevaid looma- ja loodusraamatuid. Kell 12 tutvustavad looduse lugemissaalis Mati Kaal, Aleksei Turovski ja Vladimir Fainðtein äsjailmunud raamatut „Nad kuuluvad maailmale“. Lastekaitsepäevaks loomaaeda üles seatav looduse lugemissaal asub rebaste ja huntide puuride läheduses.

Kino ARTIS näitab lastekaitsepäeva puhul tasuta 1992. aastal Lembit Ulfsaki käe all valminud lastefilmi „Lammas all paremas nurgas“.

„Suurel lastekaitsepäeva kontserdil“ Nukuteatris esinevad Maire Eliste Laulustuudio solistid, mudilaskoor, Pirita kammerkoor ja Vene Kultuurikeskuse laulustuudio Knopochki. Muuhulgas laulavad vene ja eesti laululapsed kontserdil koos vene rahvalaulu „Tasa heliseb kelluke“ ja Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“. Kontsertetendus pakub ka palju muud haaravat ja lustakat väikestelt ja suurtelt solistidelt, ansamblitelt, mudilaskoorilt ja Pirita kammerkoorilt. Laval on üle 70 lapse, neist noorimad vaid nelja-aastased.

Eralasteaed Lõvimeri annab lastekaitsepäeval kell 18 Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) heategevuskontserdi, mille piletituluga toetatakse Eesti Pimekurtide Tugiliitu kõrvaimplantaatide ostmisel vaegkuuljatest lastele. Kontserdil esitavad lapsed koos õpetajatega tuntud lastelaule Veljo Tormise seades, kaasategev Tabasalu Kammerkoor.

Kadrioru noortepargis toimub lastekaitsepäeval kell 12-18 mänguturg. Päev jooksul toimub palju ettevõtmisi ja kontserte, millest lapsed saavad ka ise osa võtta. Esinevad lastekoorid, tantsutrupid ning tsirkuseartistid, kes õpetavad tsirkusetrikke ka lastele. Lastega mängivad ja tegelevad Väike Tom, Haribo Karu, Prügihunt ja teised. 

Lastekatsepäeva tähistakse ka Rotermanni kvartalis. Esinevad Tõnu ja Piret Laikre, Effataa koor, Loov Impulss õpetajad ja õpilased, Mission4, Fenomen crew, Kaie Kõrbi Balletistuudio, ETA stuudio, Tallinna Balletikool jt. Lastel on võimalik joonistada, käsitööd teha ja kokata. Lastega mängib Lotte. 

Mustamäel toimuvad „Murumängud Kadaka külas“ – traditsiooniline koguperepäev Kadaka lasteaia õuealal (Akadeemia tee 66).

Haabersti linnaosas tähistatakse lastekaitsepäeva Haabersti Vaba Aja Keskuses koos Haabersti lasteaedade vanemate rühmade ja Haabersti koolide esimeste ja teiste klassidega, pidu algab juba kell 10. Ürituse viivad läbi Haabersti Avatud Noortekeskuse noorsootöötajad.

Tallinna Puuetega Inimeste Koda (Endla 59) kutsub osa saama heategevuskontserdist laste leinalaagri toetuseks. Kontsert algab kell 16.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara