Urve Vilk • 2. juuni 2010
Jaga lugu:

Hede Kerstin Luik: on veider käskida enda eest valetada

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige hinnangul pole vale, ka hädavale, üheski situatsioonis õigustatud. Tema sõnul tundub valetamine veider ning veelgi veidram oleks seda käskida sekretäril teha.

Smartmark OÜ omaniku Hede Kerstin Luige sõnul valitseb maailmas tendents, et juhid suhtlevad nii avalikkuse, ajakirjanduse kui ka partneritega rohkem ise, mitte sekretäri kaudu.

Ka Luik on alati töötanud skandinaavialikes ettevõtetes, kus sekretäri ülesanne pole suunata ega hallata juhile tulevat infovoogu. “Igaüks teeb ise oma tööd, vastab ise oma kirjadele ja telefonikõnedele.”

Luige hinnangul eeldab see, et juhile tulevatele kõnedele vastab sekretär, juhi ja sekretäri väga head koostööd. “Et sekretär suudaks otsustada, millal tasub juhti pärast kella 17 või koosoleku ajal segada ja millal mitte.”

Ka pole ette tulnud, et ta paluks sekretäril talle helistavatele inimestele luisata, näiteks et teda pole. “Ei usu, et vale, ka hädavale, oleks hea mõte. Pole seda kunagi kasutanud. Valetamine, et mind pole majas või olen hõivatud, tundub veider. Veelgi veidram tundub seda käskida teha teistel. Alati võib ju öelda, et pole lihtsalt võimalik hetkel suhelda,” rääkis Luik.

Luige hinnangul on Eesti organisatsioonid üsna lamedad, mitte hierarhilised, seda kiidavad ka välispartnerid.

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee