Mais peatus Eestis rohkem välisturiste kui mullu

Majutusettevõtetes peatus 2010. aasta mais 213 000 välis- ja siseturisti, mis oli 11% enam kui eelmise aasta samal ajal, teatas Statistikaamet.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas mais 152 000 välis- ja 62 000 siseturisti, kelle arv suurenes eelmise aasta maiga võrreldes vastavalt 13% ja 7%.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 70% saabus Eestisse puhkama, viiendik tööreisile ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks mingi muu põhjus. Ligi 5000 välisturisti, kes kasutasid majutusettevõtete teenuseid, märkis reisi eesmärgiks konverentsil, koolitusel või kongressil osalemise.

Välisturistide hulgas oli populaarseim sihtkoht Tallinn, mille majutusettevõtetes suurenes eelmise aasta maiga võrreldes Soome, Venemaa, Saksamaa ja Läti turistide arv. Vähem turiste kui eelmise aasta mais saabus Rootsist ja Norrast. Tallinnasse jäi ka valdav osa (72%) majutusettevõtete teenuseid kasutanud konverentsituristidest.

Erinevalt kahest eelnevast aastast suurenes tänavu mais ka siseturistide arv. Majutusettevõtete teenuseid kasutas ligi 4000 Eesti elanikku enam kui eelmise aasta samal ajal. Tallinnas peatus viiendik majutatud siseturistidest ning nende arv suurenes eelmise aasta maiga võrreldes 21%.

Mais oli külastajatele avatud 888 majutusettevõtet 18 000 toa ja 40 000 voodikohaga. Täidetud oli 42% tubadest. Ööpäev maksis keskmiselt 433 krooni (28 eurot) ja oli 10% odavam kui eelmise aasta mais. Tallinnas maksis majutus 503 krooni (32 eurot) ja oli eelmise aasta maiga võrreldes 15% odavam.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara