Puhkepäev: programm Bachist rokini

Tänavuse Tallinna orelifestivali kontserdil “Vanemast nooremani” kantakse ette neli Bachi kontserti, igas neist soleerib erinev pill – orel, klavessiin, haamerklaver ning klaver, mis on ajaloolises mõttes eelnevast välja arenenud. “Vanemast nooremani ehk orelist klaverini” on tänavuse orelifestivali üks erilisemaid kontserte.

“See on erakordselt põnev kava. Esimest korda Eestis mängitakse ühel kontserdil erinevate muusikaajaloost tuttavate klahvpillide peal,” rääkis festivali kunstiline juht Andres Uibo. Kavas on Bachi neli instrumentaalkontserti orkestrile, igal kontserdil soleerib erinev pill – kõige vanem esimesena, teised tema järel. “Neli erinevat Bachi kontserti kõlavad täiesti erinevalt, kuigi nii autor kui ka orkester on samad. Hea on võrrelda, kuidas klahvpill kui muusikainstrument edasi arenenud on,” arvas Uibo.

Samavõrd põnev kui nimetatud kontsert on ka orelifestivali lõppkontsert Jaani kirikus. Tegemist on improvisatsioonilise kontserdiga kahele teemale ning muusika ettekandmiseks kasutatakse nelja orelit – olemasolevale kolmele viiakse kirikusse veel neljas kontserdi ajaks lisaks. Muusikat mängivad viis organisti ning seda kirikuruumi erinevatelt kohtadelt. Muusika liigub läbi erinevate stiilide, alates klassitsismist ja barokist kuni rokkmuusikani välja.
“Orelifestivali nägu muutub selles mõttes, et igal aastal on uued läbivad teemad, tugev sisu on aga alati jäänud. Seekord on festivali läbivaid teemasid kaks: Bachi orelimuusika ning improvisatsioon,” rääkis Uibo.

Orelifestivali keskpunktiks on alati jäänud orel. Alati on aga kavas olnud ka kontserte, mida esitatakse teiste pillidega. “Ikka on kavas olnud mõned suurvormid. Tänavu on meil esinejate hulgas Eesti Filharmoonia kammerkoor, kes esineb oreli saatel, samuti esinevad Hortus Musicus, Tallinna Poistekoor ja väga kihvt kontsert on tulemas David Timmil, kes on üks maailma parimaid džässimängijaid ning oreliimprovisaatoreid. Tema mängib koos saksofonist Lembit Saarsaluga,” tutvustas Uibo.
Eelnevate aastate ning aastakümnetega, mil festival on toimunud, on Eesti muusikute osakaal esinejate hulgas kasvanud. “Eesti muusikute ning välisartistide suhe on üsnagi 50 : 50. Põhjus on selles, et uusi mängijaid tuleb kogu aeg juurde, ning nooremaid mängijaid tahaks hea meelega samuti ära kasutada,” rääkis Uibo.

Tallinna XXIV rahvusvaheline orelifestival
30. juulist kuni 8. augustini Tallinnas, Pärnus, Tartus, Iisakul, Kodaveres 
Piletid: 80–200 kr
www.concert.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara