Eestimaalased räägivad lastega rahast palju

Võrreldes Skandinaaviamaadega on Eestis raha kulutamine laste ja vanemate vahel jutuks mõnevõrra sagedamini.

Täna esitletud uuring näitas, et 5-7aastaste laste vanematest suur enamus on hiljuti rääkinud lapsega rahast ja selle kulutamisest. Samasuguseid uuringuid on läbi viidud ka Skandianaaviamaades, Iirimaal ning Põhja-Iirimaal. "Võrreldes Skandinaaviamaade ja ka Põhja-Iirimaaga räägivad Eesti lapsevanemad rahaasjadest mõnevõrra sagedamini," rääkis Tartu Ülikooli professor Veronika Kalmus uuringu tulemusi tutvustades.

Tema hinnangul on see ka mõnes mõttes mõistetav, sest Skandinaaviamaades, mis on heaoluriigid, on olulisemal kohal n-ö postmaterialistlikud väärtused ning raha on muutunud paljude inimeste jaoks enesestmõistetavaks, sellest ei olegi vaja nii väga rääkida.

Uuringust selgus ka, et 5-7aastastest lastest saavad taskuraha umbes 35% ning 8-9aastastest lastest umbes 72%. Taskurahaks on keskmiselt 100-125 krooni kuus ja enamik lastest peab selle saamiseks tegema koduseid töid.

Paljud lapsed panevad osa oma taskurahast kõrvale. Uuringust selgus samuti, et üldjoontes on Eesti lastel palju materiaalseid hüvesid: 90% lastest omab jalgratast, 66% on oma tuba .

Sampo Panga tellitud uuringu viis 2010. aasta veebruaris läbi uuringufirma YouGov Zapera. Selle käigus küsitleti 5-7- ja 8-9aastaste laste vanemaid, valimi suurus kummaski sihtgrupis oli 300.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara