Suhete parandamiseks too lemmikloomad kontorisse  

Maailmas on tehtud palju uuringuid, mis näitavad, et lemmikloomad vähendavad omanike stressi. Michigani ülikooli teadlased aga uurisid, et kuidas lemmikloomad mõjuvad kontoris, vahendab portaal juhtimine.ee.

Uurimisgruppi Christopher Honts juhtimisel huvitas, et kas lemmikloomade kontorisse lubamine suurendab inimeste võimekust koostööd teha. Selle välja selgitamiseks tegid nad rea katseid - esimese katse jaoks pandi kokku 12 gruppi ja paluti neil teha 15 sekundilised reklaamid välja mõeldud toodetele. Osades gruppide juurde lubati ka lemmikloomi kaasa võtta, teistesse mitte. 

Grupi iga liige pidi ideid esitama, aga kasutusele võetavad ideed valis grupp välja konsensuse alusel. Konsensusele jõudmine on keskmise kontori "koostöises" õhkkonnas paras pähkel. Seekord oli tulemus, et lemmikloomadega grupid hindasid oma grupi õhkkonda usalduslikumaks, selle liikmeid rohkem koostöövalmiks, suhteid lähedasemaks ja ühtekuuluvustunnet suuremaks.

Teine eksperiment oli veel põnevam - sinna kaasati 13 gruppi ning neil paluti mängida mängu "Vangide dilemma". Osalejad peavad seal lahendama olukordi, kus parima tulemuse saavutamiseks tuleb teha koostööd ja üksikhuvidest loobuda. Mängu eripäraks on, et ühe osapoole kasude maksimeerimine tooks kõige rohkem kahju sellele mängijale, kes tegutseb altruistlikult. Tõeline koostöö test! Ka siin saavutasid koeraga grupid paremaid tulemusi.

Eestis on OKIA bloginud, et neil on kontoris küülik, aga kas kellelgi on kuskil veel mingeid loomi? Millised on kogemused?

Kommentaar

Toomas Tamsar

Võimalik, et see nii on. Selles loos on minu meelest palju enam kui küsimus, kas koer muudab inimeste koostööd produktiivsemaks:

1.Vanadest kontorireeglitest loobumine võib olla väga positiivne töökeskkonnale. On see siis koer või fikseeritud tööajad või jäik dress code vmt.
2.Koera kaasatoomise lubamine näitab paindlikkust. See on üks töökoha omadus, mida üha enam lähema 10 aastaga hindama asutakse.
3.Töö ja eraelu tasakaalustamine on tähtis. Mida edasi, seda enam tegelikult on küsimus mitte nende tasakaalustamises, vaid selles, et need ongi läbipõimunud. Pole mitte töö vs elu, vaid töö on osa elust ja muu elu käib tööga segamini kaasas. 
4.Juhtimiskonverentsil räägime ka ROWE-st (results only work environment). Ka selle juhtimislahenduse keskmes on arusaam, et oluline on tulemus ja mitte formaalsed reeglid.

Aga muidugi saab koeraga tööle tulla ikka ainult siis, kui kellelgi teisel inimesel kontoris selle vastu midagi pole.

www.juhtimine.ee

 
 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara