ÄP restoranitest: kohvikuparadiis Uues Maailmas

Eelmisel nädalavahetusel pakkus Uus Maailm suure maailma parimatele kohvikupiirkondadele tugevat konkurentsi. Kui mitte kulinaarse taseme, siis kohvikute esinemistiheduse ja roogade originaalsusega igatahes.

Toimus igasügisene Uue Maailma festival, kus Tallinnas Luha, Koidu ja Videviku tänaval tegutsesid külg külje kõrval Kastronoomiline kohvik, Tänavaturu Koogikohvik, Ablas Kiisu, K-61, K-74, Rõõmu kohvik, Café des Amateurs, Maja Päästmise kohvik, Kohvik Minu Kodus ja võib-olla veel midagi.

Menüüd tegid lookeid seinast seina: nunnud kodused küpsisetordid ja porgandikoogid, originaalsed kilu- ja heeringavõileivad, natuke Aafrikat ja Lähis-Ida, kama, vokiroad, suitsukalad, sekka koduleiba ja vanaema piparmünditeed ja isegi ðaðlõkki, eelmise aastakümne tänavalemmikut.

Läbi ajaloo on inimesed tundnud igatsust mingi uue, parema maailma järele. Aga palun, seal ta oligi, see Uus Maailm: kui kohvimasin läks rikki, siis joodi teed, ja kui ka seda ei olnud, lepiti kamaga; kui gaas sai otsa, toodi välja koduköögi elektripliit ja oodati rõõmsa meelega, kuni see suvatses soojaks minna; kui toole ei jätkunud, toodi kodust juurde.

Kuuldusi parimatest paladest jagati sõprade ja võhivõõrastegagi: Maja Päästmise Kohvikus on erakordselt head heeringaleivad (need said küll enne otsa, kui sinna jõudsin, aga ka hummuseleib oli  hea), K-61s tuleb kindlasti proovida kakaoga küpsisetorti, nurga taga on imemaitsvad muffinid.

Järjekorra järgi hinnatuna oli kõige populaarsemaks Kaplinna ja Mosambiigi roogasid pakkuv kohvik, kus süüa tegid mustad hobikokad John ja Paul. Ei mingit külastajate pahameelt, kui toit vahepeal otsa sai, poole tunni pärast tuldi uuesti sappa seisma. Aeti juttu, saadi tuttavaks järjekorranaabrite ja kohvikupidajatega. Kui järjekordne liha-kartulirull valmis sai, ulatati see kõige näljasemale. Nii vähemalt mulle tundus. Aga võib-olla ka sellele, kes kõige visamalt oodanud oli.

Uue Maailma kogukonnavaim pole kunagi seltsimaja seinte vahel kinni olnud, aga seekordsel festivalil lehvitas ta oma tiibu eriti hoogsalt, lehvitas nii, et ka mitte-uusmaailmlased temast osa said. Üheks põhjuseks ikka needsamad kohvikud, kuhu oli põhjust pikemalt istuma ja Uue Maailma õhku hingama jääda.

Kulukaks see ei läinud, koogihinnad ei ulatunud 20 kroonist eriti kõrgemale, tee-kohvi eest tuli välja käia viis või kümme krooni ja eksootika maksis 35 krooni. Ainult kahjuks pole võimalik hakata ei Apla Kiisu, K-61, Rõõmu kohviku ega Café des Amateursi püsikundeks – neid ei tehta lahti enne järgmist festivali, kui siiski.

Küll aga on võimalik uue maailma kulinaariast ja vaimust osa saada Uue Maailma seltsimajas – kogukonna kööki on külalised alati teretulnud.  Ehk nagu seltsi kodulehelt võib lugeda: seltsimajja saab tulla raamatut lugema, klaverit mängima, kokku saama ja juttu ajama, kohvi või õlut jooma, kolma- ja pühapäeviti õhtusöögile või niisama istuma.

Uue Maailma seltsimaja kohvik ning tänavakohvikud
Seltsimaja kohvik (Koidu 82) on avatud iga päev, tänavakohvikud kahel päeval aastas

toit-jook
originaalne

teenindus
vaimukas

interjöör
eriti armas

põhiroogade hinnavahemik
10–35 kr

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara