Puhkepäev: Olku juubeldab

Olav Ehala 60. juubeli kontsertidel on laval sada muusikut korraga. Kava, mida nad esitavad, on kokku pannud helilooja ise.

Olav Ehala on andekas looja, kes eristub ülejäänud Eesti heliloojatest omapäraselt rõõmsatoonilise helikeele, isikupäraste rütmikompositsioonide ning muusikapalades kasutatava heliharmoonia poolest. Palju on Ehala kirjutanud laule noortele ning lastele, mis viitab sellele, et küllap ka tema enda sees tiksub jätkuvalt noor süda, mis laseb tal sedasorti muusikat luua. Kuna lastelaulud on olnud Ehala loomingus olulisel kohal, kõlab neist nii mõnigi ka tema juubelikontserdil.

Kirev ülevaade parimast
Vanemuise kontserdimaja direktori Kulvo Tamra sõnul pani kontsertide programmi kokku helilooja ise, samuti valis tema välja ka solistid, kes tema laule ette võiksid kanda. „Kontsertikavadesse on valitud Ehala loomingu paremik nende palade hulgast, mis sisaldavad vokaali. Kavas on palasid nii filmidest, teatrietendustest kui ka soololauludeks kirjutatud lugusid,” märkis Tamra.
Valdavalt on tegemist lugudega, mis on laialt tuntuks saanud ning mida publik ikka ja jälle kuulda on soovinud. „Suurematest töödest on esindatud „Kaotajad”, „Lumekuninganna” ja "Thijl Ulenspiegel", soololauludest on kavas näiteks „Ma tahan olla” sarnased ilusad lood,” rääkis Tamra.

Esitajateks helilooja lemmikud
Solistidest enamikuga on Ehala koostööd teinud varemgi. Liisi Koikson ja Hanna-Liina Võsa näiteks on Ehala laule laulnud aastaid ja tunnevad seda materjali väga hästi. Kõige värskem Ehala laulude esitaja on Ott Lepland, kellel sarnast lavakogemust veel ei ole. „Kui me talle kevadel ettepaneku tegime juubelikontsertidel osaleda, siis oli ta sellest ise väga vaimustatud. Ta ütles, et Ehala laulud ongi temast teenimatult mööda läinud, sest varem pole talle keegi teinud ettepanekut neid laulda,” rääkis Tamra. Laulud, mida Lepland kontsertide raames esitab, erinevad tublisti tema tavarepertuaarist, kuid seda huvitavamaid tulemusi see annab.

Laval orkester, bänd ja solistid
Helilooja juubeli auks esitatavate kontsertide ettekandmisest võtab osa ligikaudu sada muusikut, nende hulgas Pärnu Linnaorkester, vokaalansambel Meelega ning Tartu Noortekoor dirigent Riho Leppojaga eesotsas. Lavajõud on võimsad ning suur enamus programmist on seatud nõnda, et kõiki asjaga seotud esitajaid maksimaalselt ära kasutada. Enamus laule kõlab orkestri saatel, millele lisanduvad nii bänd kui ka koor. Solistide jaotus on Ehala soovil tehtud nõnda, et kõigile neist langeks võrdne koormus. Lauldakse nii üksi, kui mitmekesi, nii soolosid, kui duette.
„See on üks rõõmus sündmus, millel on positiivne meeleolu. Sobiv hetk, mil vaadata tagasi tehtule ning selle üle rõõmu tunda. Seda enam, et juubelit peab helillooja, kelle loominguline tegevus on jätkuvalt aktiivne,” määratles Tamra Ehala juubelisündmuse olulisust Eesti muusikamaastikul.
 Ehala liigub edasi jätkuvalt täies loomigulises võimsuses ning arvestades tema tegusust nii muusikapedagoogina, erinevate ühenduste liikmena kui tegevheliloojana, võib loota, et tema omapärase kunstnikukäe all valmib muusikasõprade rõõmuks üha uusi vilju veel mitmekümne aasta jooksul.

Olav Ehala
60. sünnipäeva kontserdid
“Suvi kaob heinareel”
23. september kl 19 Jõhvi, Kontserdimaja
24. september kl 19 Pärnu kontserdimaja suur saal
25. september kl 19 Tallinn, Estonia kontserdisaal
26. september kl 19 Tartu, Vanemuise kontserdimaja
Solistid: Liisi Koikson, Hanna-Liina Võsa, Ott Lepland, Elo Toodo, Lauri Liiv
Piletid: 120–200 kr

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara