PP: kitarrimängijate pidu Vahemere vaimus

Üheksandat korda toimuv kitarrimuusika suursündmus “Fiesta de la guitarra” kannab alapealkirja ”Kitarr ja Vahemeri”. Festivaliprogrammi mahub 18 kontserti, mis annavad ülevaate Vahemere maade päikeselisest muusikast.

Kitarrimuusikapäevade pea­esinejad on tänavu Balti Kitarrikvartett Leedust ning solistid Arturo Tallini, Patricio Zeoli ja Patrik Kleemola.
Kõik nad on väga hinnatud muusikud, kes astuvad publiku ette äärmiselt põnevate kavadega.

Rahvamuusikast popini
Kuna tänavune festival kannab alapealkirja “Kitarr ja Vahemeri”, siis võib esinejate kavadest leida just Vahemere-äärsete maade heliloojate kauneid teoseid.
Balti Kitarrikvarteti esituses saab kuulda neljale kitarrile seatuna nii orkestrišedöövreid kui ka rahva- ja popmuusikat. Eesti Kitarriseltsi juhatusse kuuluva Julia Kahro-Reinmani sõnul saavad selle ansambli kontserdid alati sooja vastuvõtu osaliseks, kuna kvarteti mängustiil on virtuoosne, filigraanne ja viimistletud ning suhtlus publikuga vahetu.
Balti Kitarrikvarteti etteasted pakuvad elamusi nii meelelahutuse otsijaile kui ka süvamuusika austajaile.
Soomest pärit kitarrisolist Patrik Kleemola on noore põlvkonna üks väljapaistvamaid kitarriste, kelle Tallinna kontserdil tuleb esmaettekandele itaalia helilooja Francesco Maggio teos.
Laiemat huvi pakub kindlasti ka Argentiina-Saksa taustaga multitalendi Patricio Zeoli esinemine.
Tema kontsertidel kõlab 18.–19. sajandi itaalia, prantsuse ja hispaania heliloojate muusika, seda tänapäevasest kitarrist erineval romantismiajastu pillil. Esimest korda kõlab Eesti publikule Peruust pärit romantismiajastu helilooja Pedro Abril Tirado hiljuti avastatud looming.
Nelja kontserdiga esinev Arturo Tallini on väljapaistev itaalia kitarrist, kellele on pühendatud suur osa praeguste kitarriheliloojate loomingust. Vastandina Zeoli ajaloolise hõnguga kontserdikavale plaanib Tallini tänapäevaste Vahemere maade heliloojate muusikat esitada.

Elavdab kitarrimuusikaelu
Julia Kahro-Reinman usub, et “Fiesta de la guitarra” on pidu kõigi kitarristide jaoks. “Sügis on seega kitarrimuusikasõpradele oodatuim aeg, kuna kohale tuleb palju häid esinejaid, kes astuvad üles Eestimaa eri paigus,” märkis Kahro-Reinman.
Ühtlasi on kitarrimuusikafestival hea põhjus kitarristide kogukonnal Otepääle aastaseminarile kokku tulla – see on üritus, millest omal ajal festival “Fiesta de la guitarra” välja kasvas ning mis nüüd teist korda üle pika aja taas toimub.
Festival annab esinemisvõimaluse muidugi ka meie oma noortele lootustandvatele kitarritalentidele.
“Fiesta de la guitarra” peamine eesmärk on tuua maailmatasemel kitarristid Eesti publiku ette ning innustada siinseid noori, kes on alles oma kitarristiteekonna alguses.
“Loodame sellega lapsi ja noori klassikalist kitarrimängu õppima õhutada. Nendele, kes juba kitarrimängu õpivad, on tuntud kitarristide laval nägemine ja kuulmine suur innustus,” kinnitas Kahro-Reinman.
Et kitarrimuusika festivali ajal võimalikult laialt kajaks, jõuavad kontserdid pealinnast väljapoole – sinna, kus tavaliselt kitarrimuusikakontserte eriti tihti ei korraldata. Nii näiteks saab kitarrimängu nautida Otepääl, Pärnus, Sauel, Narvas ja Jõhvis.

IX kitarrimuusika­päevad “Fiesta de
la guitarra 2010”
27. oktoobrist 7. novembrini üle Eesti
Piletid 40–160 kr, palju kontserte on kuulajatele
tasuta!
www.kitarriselts.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara