8. november 2010
Jaga lugu:

Lugeja küsib: kes maksab töötasu ülekande teenustasu? 

Küsimus: Palgaseaduse järgi võis töötasu ülekande teenustasu maha arvata töötaja palgast. Mismoodi on lugu tänapäeval ja kas seadus seda üldse reguleerib?

 Vastus:

Töötasu ülekande kulud kannab tööandja.

TLS § 29 lõike 3 alusel eeldatakse, et töötasus lepitakse kokku brutosummana ning muudest seadustest tulenevate maksude ja maksete kinnipidamise kohustus on tööandja kanda. Töötasu puutumatuse põhimõttest lähtuvalt on töötaja loata keelatud töötasust kinnipidamised või mahaarvamised, välja arvatud juhul, kui see on seaduse alusel lubatud. Nimetatud põhimõte on sätestatud TLS §-s 78.

 

Autor: Urve Vilk, Sirje Aava

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee