29 november 2010
Jaga lugu:

Lugeja küsib: kas tööandja peab matusteks andma tasustatud vaba päeva?

Küsimus: Kas töölepingu seaduses on sätestatud ka see, et tööandja peab matuste päeval võimaldama tasustatud vaba päeva? Tegemist on lähedase inimese matustega.

Vastus: Töölepingu seaduse (TLS) § 38 kohaselt peab tööandja maksma töötajale keskmist töötasu mõistliku aja eest, mil töötaja ei saa tööd teha tema isikust tuleneval, kuid mitte tahtlikult või raske hooletuse tõttu tekkinud põhjusel või kui töötajalt ei saa töö tegemist oodata muul tema isikust mittetuleneval põhjusel.

TLS § 42  kohustab tööandjat andma töötajale vaba aeg TLS § 38 ettenähtud tingimuste, kusjuures vaba aja andmisel tuleb arvestada tööandja ja töötaja huve.

TLS § 38 ja 42 alusel on töötajal õigus mõlema poole huvisid arvestades nõuda töötasu maksmist ja vaba aja andmist näiteks kui on vajadus minna tööajast arsti juurde, notari juurde, lapse koolilõpetamisele, samuti kui on tegemist lähedase inimese matustega

Autor: Urve Vilk, Ann Tiitson

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee