PP: Kammermuusika eilne ja tänane päev

Kontserdisarja “Violino bis!” raames esineb Tallinnas ja Tartus maailma kammeransamblite paremikku kuuluv St Lawrence String Quartet.

Pärast rahvusvahelise Banffi keelpillikvartettide konkursi ja USA organisatsiooni Young Concert Artists konkursi võitu 1992. aastal on kvartetil olnud palju menukaid kontserte. Kriitikute sõnul ei köida ansambel publikut mitte ainult oma kvaliteetse tiivustatud musitseerimisega, vaid ka rõõmuga, mida nad koosmängul demonstreerivad.

Muusikud ülikooli juures. Alates 1998. aastast resideerib kvartett Stanfordi ülikooli juures. See positsioon tähendab muu hulgas tööd muusikaüliõpilastega ja koostööd ülikooli teiste teaduskondadega. Neliku kirg avardada muusikamaastikku nii mängijate kui ka kuulajate jaoks avaldub ansambli igaaastase Stanfordis toimuva kammermuusika suveseminari korraldamises.
Kvarteti liikmed elavad Californias Stanfordis ja töötavad Stanfordi ülikoolis. Vioolamängija Lesly Robertson ja viiuldaja Geoff Nuttall on ansambli asutajaliikmed, tšellist Christopher Costanza ühines nendega 2004. aastal, viiuldaja Scott St John aga 2006. aastal.

Kammermuusika uues kuues. Kvartett on võtnud sihiks viia muusika ebatraditsioonilistesse paikadesse ning viljeleda vaba esitusstiili, mis pole kammermuusikute puhul eriti ootuspärane.
Geoff Nuttall on pidanud oluliseks mängida igal kontserdil, nagu see oleks tema viimane, iga fraasi, nagu see oleks kõige tähtsam asi, mida öelda.
Ansambli kontserdikavadesse kuulub traditsiooniline kvartetirepertuaar, samas on nad tulihingeliselt pühendunud ka nüüdisheliloojate teoste esitamisele. Eestis kannavad nad kvartetižanrile aluse pannud Joseph Haydni “Päikesekvartettide” hulgast ette populaarseima, kvarteti nr 4 D-duur, mille Haydn kirjutas kapellmeistrina krahv Esterh?zy teenistuses olles.
20. sajandi ühe väljapaistvama inglise helilooja Benjamin Britteni loomingust on kavas keelpillikvartett nr 2 op. 36, mis on valminud aastal 1945, kui tähistati 250 aasta möödumist suure inglise barokkhelilooja Henry Purcelli surmast.
Teoses on tajutav Purcelli muusika mõju, kuid kahtlemata on mõju avaldanud ka Saksamaa Belseni koonduslaagri külastamine ja esinemised ellujäänutele koos Yehudi Menuhiniga 1945. aasta juulis. Oma kirjas kunstipatroon Mary Behrendile, kes teose tellis, märkis Britten, et see kvartett on tema senise loomingu suurim saavutus. Ludwig van Beethoveni loomingust esitatakse kaks aastat enne helilooja surma loodud keelpillikvartett Es-duur op. 127.

Kontsert “Violino bis! “
Esineb St Lawrence String Quartet
11. jaanuaril kl 19 Estonia kontserdisaalis
12. jaanuaril kl 19 Tartu ülikooli aulas
Piletid: Tallinnas 10,23 ja Tartus 8,95 eurot
www.concert.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kersti Inno

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara