PP: Tõnis Mägi esitleb uut plaati “Tarkus”

Uue aasta esimese kuu lõpetab Tõnis Mäe uue plaadi esitluskontsert “Tarkus”, kus peale kauni muusika kuuleb katkeid ka sajandivanustest filosoofilistest tekstidest.

Esimest korda jõudis oratooriumiks nimetatud “Tarkus” publiku ette 2008. aasta 1. septembril ehk tarkusepäeval Jaani kirikus.
Sellest peale on seda ikka aeg-ajalt esitatud – nii Albu vallas Kukenoosi viljakuivatis kui ka Tallinna linnateatris. Nüüd on teos plaadile jäädvustatud, mistõttu on põhjust üle pika aja taas üks suurem kontsert anda.
Tõnis Mägi ise väldib oma teose žanri määratlemist. Küll aga võib kindlalt öelda, et “Tarkus” ühendab endas sõna ja heli – iidsete ja praegusaegsete mõtlejate tekste ning Tõnis Mäe tänapäevast muusikat. See on rännak läbi tuhandete aastate tarkuse, et leida inimeseks olemise tuum ja loomise läte; et püüda mõista, kuidas kõlavad kokku vanade meeste filosoofia ja väikese lapse tarkus. 
“Ei saa inimesele peale käia ja ette kirjutada, mismoodi maailma asjad toimivad, sest sa ise ju ka väga kindlalt ei tea. Üle jääb suunamine, mis tuleneb hoopis teist laadi tarkusest kui see, mida saame kooliõpikutest. Ent siin libretos leidub igasuguseid seoseid ning ma ei arvagi, et suudaksin kõiki seletada,” räägib Tõnis Mägi oma teose tagamaadest. Mõningaid seletusi pakutakse siiski.
Katkeid kuuleb Uku Masingu, dalai laama, kuningas Saalomoni, Blaise Pascali, B? Yin R? ja Kaarel Kuurmaa tekstidest, mida loeb Lembit Ulfsak. Sekka pakuvad kaunist muusikat Tõnis Mägi, Chalice ja Liidia Mägi, keda saadab ansambel koosseisus Robert Jürjendal, Taavi Kerikmäe, Taavo Remmel, Levi-Danel Mägila, Madis Metsamart, Arno Kalbus ja kammerkoor Head Ööd, Vend!.
“Tõnis Mäe oratoorium “Tarkus” mõjub esmapilgul laulude reana, mida seovad üleminekud ja mõned instrumentaalsed osad. Süvenemisel hakkab aga pilk nägema teksti-muusika ühistasandi läbikomponeeritud liine. Ja selles seisnebki minu arvates kõnealuse suurteose põhiline väärtus,” on kirjutanud muusikakriitik Heili Vaus-Tamm Tõnis Mäe teose kohta.

Tõnis Mägi – “Tarkus”
29. jaanuaril kl 19 Nokia kontserdimajas
Laval on solistid Tõnis Mägi, Chalice ja Liidia Mägi
Muusika: Tõnis Mägi
Tekstid: Uku Masing, dalai laama, kuningas Saalomon, Blaise Pascal, B? Yin R?, Kaarel Kuurmaa
Piletid: 12–18 eurot

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara