Martin Villig: peab olema oma mees Havannas

Kui on soov siseneda välisturule, tuleb olla kohapeal ja rääkida kohaliku kliendiga. Peab olema oma mees Havannas, nendib ettevõtja ja eraalgatusliku (suhte)võrgustiku Garage48 üks loojatest Martin  Villig.

Veel üks känd, mille taha kohalikud start-up- ehk nn idufirmad oma toote või teenusega kinni kipuvad jääma, on adekvaatse tagasiside puudulikkus Eesti turul.

Kohalik turg on ülevaate saamiseks liiga väike. Selgusetuks jääb, kas pakutaval tootel/teenusel võiks olla reaalset minekut või mitte. Seega on üks kriitilisi eeldusi kohe võimalikult rahvusvahelise müügimeeskonna loomine, mille jaoks tuleks kuuluda mõnda rahvusvahelisse suhtevõrgustikku.


“Oleme julgustanud hakkajaid inimesi kohe kusagile välismaale ühe kuni kuuekuulisesse inkubatsiooniprogrammi minema, näiteks Saksamaale, Inglismaale või USAsse. Fakt on see, et kui on soov siseneda välisturule, tuleb olla kohapeal ja rääkida kohaliku kliendiga. Peab olema oma mees Havannas,” nentis ettevõtja ja eraalgatusliku (suhte)võrgustiku Garage48 üks loojatest Martin  Villig.

Takerdutakse ka spetsiifilise oskusteabe puudumisse. “Mõneti on see loogiline, sest Eesti start-up-kultuur on alles kolm aastat vana,” Villig.

Seega ei saagi meil edukogemust ja raha omavaid äriingleid palju olla, õigupoolest võib praegu neid ühe käe sõrmedel üles lugeda. “Pole mentoreid, kes ise seesuguse teekonna varem läbinud oleksid,” sõnas ta.


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kristo Kiviorg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara