3 nädalat ja 57 etendust

Mai alguseni kestev etenduskunstide festival POT pakub igale maitsele midagi, kavas on lavastusi komöödiast tragöödiani.

Euroopa kultuuripealinna aasta üks tähtsündmustest POT-festival pakub kolme järgneva nädala jooksul rohkelt põnevat, mille ühiseks nimetajaks võib pidada sõna etenduskunstid.

Olgu see siis teater, muusika, tants, film ja nende kõikvõimalikud kombinatsioonid, rõhk on avada nende kunstide erinevaid tahke ühes linnaruumis. See ongi POTi eesmärk.

Festivali loomise idee on nüüdseks festivali ühe korraldaja Priit Raua sõnul juba aastaid inimeste peades keerelnud. “Tuli plaan teha üks suur linnafestival, mida Tallinnas ei ole. Seda festivali korraldamise mõtet on inimesed mõelnud juba 5–6 aastat. Kui kultuuripealinna teade saabus ja plaan oli ka veel Kultuurikatel valmis ehitada, siis POT-festival oligi mõeldud Kultuurikatelt avama. Ajapikku oli aga näha, et see jääb ära. Mõttest ei tahtnud me aga loobuda,” selgitas Raud idee sündi. Nii ühendasidki Von Krahli Teater, Kanuti Gildi SAAL ja Rakvere Teater ühes teatrifestivaliga Baltoscandal jõud, et asi ära teha.

Festivali kava on väga mitmekesine ja esimese korra kohta aukartust äratav. Kokku saab näha 57 etendust 12 mängukohas 11 riigi esinejatega. Lisaks teatrietendustele toimub muusikaüritusi. Neis hõrgum on vast Prantsuse muusika öö, kus kõlab Edith Piafi, Jaques Breli, Mireille Mathieu’, Serge Gainsbourg’i ja paljude teiste muusika. Lisaks on festivali kavas koostöös workshop, Festival Lab, kino Sõpruse filmiprogramm ja palju muud põnevat.

Raua sõnul tasuvad vaatamist kõik etendused ja külastamist kõik sündmused. Erilisemad on aga ehk kõigi eestimaiste kõrval Edit K?ldori lavastus “C’est du chinois”. “Seda esitatakse ainult mandarini keeles ja ilma tõlketa. Vaatamata kõigele sellele on etendus aga täiesti arusaadav ka eestikeelsele publikule,” sõnas Raud.

“Et Äripäeva loevad ärimehed, siis tore on kindlasti nende jaoks ka kinos Sõprus toimuv Amund Sveeni loeng-etendus, kus arutletakse nafta ja kunsti vaheliste seoste üle. Näha saab, millised need seosed Norras on ning kas nende üle ollakse õnnelikud,” täpsustas Raud.
Mõtlemapanevat vaatamist pakub kindlasti Raua sõnul ka Kornél Mundruczó lavastatud “Hard to Be a God” Ungarist. “See etendus kajastab inimkaubanduse temaatikat ja väga meeliülendav just ei ole, see-eest aga vormilt suur ja võimas. Lava peale on toodud kaks rekkat, kus kogu tegevus toimub,” toonitas ta.

Väga menukas on kindlasti ka Prantsuse-Austria kunsti- ja teatrigrupi Superamas lavastuses “Youdream”, mille keskmes on unenäod. “Inimesed üle Euroopa, ka eestlased muide saavad neile kirjutada oma imelikest unenägudest. Ja võib olla täiesti võimalik, et nad panevad mõned neist ka etendusse sisse, nii see käib. See on nii-öelda Euroopa alateadvuse uuring väga efektsel ja rõõmsameelsel moel,” võttis raud Raud kokku.

POT - Panic! Off! Theatre!
Rahvusvaheline etenduskunstide festival
20. aprillist 6. maini Tallinnas
Festival hõlmab 12 mängukohta üle Tallinna, esinejaid 11 riigist ja 57 etendust.
Piletid: Piletilevi müügipunktidest ja kohapeal
ino: www.pot.ee

 

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara