Signe Sillasoo • 25. juuli 2011
Jaga lugu:

Puhkusepäevad ei sõltu töökoormusest 

Kuidas käib puhkusepäevade arvestamine, kui töötaja teeb nädalas keskmise 40 töötunni asemel tööd 60-70 tundi?

Küsimus: Kui töötaja on tööl tähtajatu osaajalise töölepinguga, milles ei ole välja toodud konkreetset töötundide arvu ning töötaja on teinud reaalselt töötunde kuus keskmiselt 60-70, siis kuidas käib puhkusepäevade arvestamine sellele töötajale, kas sõltumata töötatud ajast ikka 2,3 päeva ühe töökuu eest? Või vastavalt tehtud töö eest?

Vastus: Kui töötaja pole alaealine, töövõimetuspensioni saav töötaja ega haridus- või teadustöötaja, kelle põhipuhkus on seadusega sätestatult pikem, on tema põhipuhkuse pikkus eelduslikult 28 kalendripäeva (töölepingu seaduse, TLS § 55). Seadus ei too erisust töötaja tööajast ehk nn töökoormusest lähtuvalt.

Juhin tähelepanu, et töötundide arv seitsmepäevase ajavahemiku kohta peab olema töötajale teavitatud, kui see ei sisaldu töölepingus (TLS § 43 lõige 1). Kui seda pole võimalik tuvastada, eeldatakse, et töötaja töötab 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul, so täistööajaga. Töötaja kirjalik teavitamine töötingimustest on tööandja kohustus (TLS § 5 lõige 1).

Vastas Tööinspektsiooni Põhja Inspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal.

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt