Mida meditsiiniabi kindlustuse puhul tähele panna?

Kui sõidad välismaale suusareisile ja plaanid kindlustuse sõlmida, tasub teada, et mõned seltsid pakuvad kaitset mäesuusatamisel juhtuda võivate õnnetuste vastu meditsiiniabi kindlustuse põhipaketi sees, kuid paljude seltside puhul  tuleb see kaitse eraldi juurde osta, kirjutab tarbijaveeb Minuraha.ee.

Seetõttu on oluline võrrelda erinevate seltside meditsiiniabi kindlustuse tingimusi ja need enne valiku tegemist põhjalikult läbi lugeda. Nagu öeldud, on üsna paljud kindlustusseltsid oma meditsiiniabi kindlustuse tingimustesse kirja pannud, et kui reisi jooksul tegeletakse mäesuusatamise või lumelauaga sõitmisega, tuleb seda kindlustusavaldusel eraldi märkida, et kindlustuskaitse kehtiks ka suusatades juhtunud õnnetustele. Teisisõnu: tuleb juurde osta lisakindlustuskaitse ning selle eest eraldi maksta.

Samas leidub seltse, kes pakuvad tavareisikindlustuse puhul kaitset mäesuusatamisel juhtuda võivate õnnetuste eest ja eraldi lisakindlustust juurde osta ei ole vaja. Ka juhul, kui sul on krediitkaart ja sellega pakuti kaasa reisikindlustus, siis loe tingimused enne suusareisile sõitmist läbi: kas kindlustuskaitse kehtib ka mäesuusatamisel juhtuda võivatele õnnetustele või ei. Hoolega tuleb tingimusi lugedes tutvuda välistustega – millistel juhtumitel selts ei pea sulle kahju välja maksma. Ka välistused on seltsiti erinevad.

Millist kasu saab Euroopa ravikindlustuskaardist?

Enne kui kindlustuslepingut sõlmima hakkad, mõtle, ehk piisaks sulle hoopis Euroopa ravikindlustuskaardist, mille saavad Eesti Haigekassas kindlustatud tasuta taotleda. Euroopa ravikindlustuskaart annab sulle õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu riikides ja mõnes liitu mittekuuluvas riigis. 

Euroopa ravikindlustuskaardi olemasolu ei tähenda siiski seda, et kui peaksid vajama arstiabi, on kõik tasuta. Sul tuleb üldjuhul maksta patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, haiglas viibides voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Need summad on riigiti erinevad, ulatudes mõnekümnest eurost mitmesaja euroni. Samuti ei kata kaart riikidevahelise transpordi kulusid. Selle kohta, kui suured võivad olla arstiabi puhul omavastutustasud näiteks Soomes, Rootsis või Austrias, saad infot Haigekassa kodulehelt. Selle info abil saad otsustada, kas sulle on jõukohane maksta omavastutustasud oma taskust või tuleks kaaluda meditsiiniabi kindlustuse ostmist.

Mida meditsiiniabi kindlustuse puhul tähele panna?

Meditsiiniabi- ehk tervisekindlustus on mõeldud kulude hüvitamiseks, kui kindlustatu reisil ootamatult haigeks jääb või õnnetusse satub. Pööra tähelepanu meditsiiniabi kindlustuse kindlustussumma suurusele, mis peaks katma sinu võimaliku haigestumise kulud reisil olles. Kindlustussumma suuruse pakub välja kindlustusselts: sõltuvalt seltsist võib see olla kas lepingus juba kindlaks määratud või saad valida paari-kolme summa vahel.
 
Pööra tähelepanu sellele, mida kindlustus hüvitab. Üldjuhul hüvitatakse vältimatu arstiabi, sh omavastutustasud (nt arsti visiiditasu, haiglas viibimisel voodipäevatasu) ning hädavajalikud arsti määratud ravimid, samuti uuringud, haiglaravi ning haige transpordikulud välismaal ja sealt koju. Kui sul on ka Euroopa ravikindlustuskaart, siis neid kulusid, mis hüvitatakse Euroopa ravikindlustuskaardi alusel, kindlustus ei hüvita. Vaata ka seda, kas ja millises ulatuses hüvitatakse reisi pikenemise kulud, kui pead haiglas viibima.
 
Pööra tähelepanu sellele, mida kindlustus ei hüvita. Meditsiiniabi kindlustuse eesmärk on aidata sind haigestumise või õnnetusjuhtumi puhul, kuid kindlustuslepingus on alati loetletud ka välistused, mille puhul hüvitist ei maksta. Välistustena võivad olla kirjas näiteks plaaniline ravi, kroonilise haiguse ägenemine, õnnetusse sattumine joobeseisundis. Ka ei hüvita kindlustus üldjuhul kahju, kui mäesuusatamisel juhtus sinuga õnnetus väljaspool märgistatud ehk ametlikke nõlvu või suusaradasid sõites.
 
Kui sinuga peaks reisil õnnetus juhtuma või haigestud, võta esimesel võimalusel ühendust oma kindlustusseltsiga. Kui maksad arstiabile kulunud summad esialgu ise kinni, hoia tšekid ja arved alles, sest kohustus oma kulusid tõendada on sinul.

.

 

Osale arutelus

 • Kirjutab tarbijaveeb minuraha.ee, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara