Jääfestival meelitab Pärnusse

Teist aastat toimuv Pärnu jääfestival on võrreldes eelmise aasta esmakordse katsetusega kasvanud mastaapseks talviseks vabaõhuürituseks. Kümme päeva vältav koguperefestival on suunatud nii kodu- kui ka välismaisele publikule.

Üritusi toimub festivali jooksul hulgaliselt. ­Ootuspäraselt on suuremad neist planeeritud nädalavahetustele, kui külalistel on talvefestivalil osalemiseks rohkem aega.
Jääfestivali turundusjuhi Piret Hallik-Sassi sõnul pakub talvine üritus tänavu uusi ja hoopis suuremaid tõmbenumbreid kui möödunud aastal. Kui mullu oli festival koondatud peamiselt südalinna peatänavale, et intensiivistada suviste kohvikute tegevust, siis seekord ootab Pärnusse tulijaid juba iseseisev talvepark.

Tegevust kogu perele. Talvepark asub Pärnu vallikäärus ning sealt leiab nii liuvälja kui ka lumelauatrikkideks mõeldud ala.
Üks publikumagneteid on kunstlumest ja jääst valmistatud funktsionaalsed hooned, mille autorid on Eesti skulptuuritudengid ja skulptorid. Talvisest ehitusmaterjalist on rajatud loss, jääbaar, muinasjututuba ning käsitöömaja. Lumelinna ehitamine ja jääskulptuuride võistlus lisab Pärnusse veel hulga huvitavat vaatamist.
“Niisuguse mastaabiga lume- ja jääehitisi on varem tehtud Tallinnas, kuid Pärnus toimub kõik esimest korda. See, mis siin valmis on saanud, on ületanud kõik lootused, mis meil selle projektiga seoses olid,” nentis skulptor Rait Pärg, kes korraldas ja juhendas jäämajade ehitamist. Meelelahutusprogramm on tugev ning Hallik-Sassi sõnul peaks see hõlmama kogu pere huvisid. 
Oluline on festivali tänaõhtune avamispidustus, kus näeb spetsiaalselt selleks korraks lavastatud jää-, tule- ja tantsuetendust. Homme aga on mereteemaline päev koos kalapüügivõistluse ning hoki-show’ga, mis toimub koostöös Eesti Hokiliiduga.
Järgmise nädalalõpu tõmbenumber on rahvusvaheline suusatrikkide võistlus. Siis toimub ka jääfestivali üks suuremaid üritusi – Eesti pidu, millega tähistatakse vabariigi aastapäeva. Kavas on suur vabaõhukontsert koos ühislaulmisega.

Oodatud nii kodu- kui ka välismaine publik. Hallik-Sassi sõnul on programm teadlikult koostatud väga kirev, et see pakuks võimalikult palju erinevaid tegevusi, mis talvise Pärnu kihama paneks.
Eriüritustest üks põnevamaid on tango-workshop. Siseruumidesse on plaanitud ka filmiprogramm ning bluusifestival, samuti loengud jääteadusest.
Hallik-Sassi sõnul kujunes mõte Pärnu jääfestivali arendamiseks koostöös kohalike turismiettevõtete ja hotellide-kohvikutega.
“Pärnus on palju kohvikuid ja majutuskohti, aga need on rahvarohked ainult suvel umbes kuu aja vältel, kui on rannahooaeg. Muul ajal on see ressurss kasutamata. Üks meie eesmärk ongi taliturismi arendamine, et Pärnusse oleks ka talvel põhjust tulla,” märkis Hallik-Sass. Juba tänavu on oodata Pärnusse kohaliku publiku kõrval külalisi Soomest, Venemaalt ja Lätist.

Pärnu jääfestival
17.–26.02 Pärnus
Festivalipass: 8 eurot
Paljud üritused on tasuta
www.icefest.eu

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara