Kuidas valida parfüümi?

Mida tähendab parfüüm? Kõigepealt märgib see head lõhna, seejärel lõhnaõli. Maailma kuulsamad parfüümid pärinevad Prantsusmaalt, sealt pärineb ka lõhnade terminoloogia.

Parfum – extrait on lõhnaõli ning sisaldab kõige rohkem lõhnaaineid: 20–30%.

Esprit de parfum või parfum de toilette on peaaegu võrdne eelmisega, lõhnaainete sisaldus on 15–25%. Eau de parfum, eau de toilette on parfüümvesi, tualettvesi, lõhnaaineid on 10–20%.

Eau de cologne – kölnivesi, lõhnaaineid on 7–12%, tänapäeval paljude firmade toodangus, mõeldud põhiliselt meestele. Deodorant (ehk desodorant) – mõiste tuleneb de(s)’ist ja ladinakeelsest odor’ist (lõhn), niisiis ebameeldiva lõhna tekke takistaja. Peale väheste lõhnaainete sisaldab steriliseeriva toimega aineid. Eespool toodule lisanduvad seep, näovesi, vanniveevahustaja või -sool, kreemid ja puuder. Ideaalne on, kui kasutatakse ühe ja sama firma parfümeeriatooted.

End lõhnastades tekitab inimene kahekordse hõnguse: lõhna tunnevad meid inimesed meie ümber ja lõhnastaja ise. Lõhn teatab ümbruskonnale isiku saabumisest, kohalolemisest ja lahkumisest. Samal ajal lõhnaained mõjuvad ja mõjustavad selle kasutaja meeleolu: tekitavad kindlustunnet, annavad põhjust nautida oma olemust ja keha. Riietus, meik ja lõhnastamine moodustavad kokku individuaalse stiili. Silmade ja nina kaudu saadavad aistingud on väga

erinevad. Ühe pilguga võib kogenud silm haarata kostüümi, ülikonna või kleidi detaile. Valitud parfüümi liik võib näidata selle tarbija hoolitsetust ja maitsekust ning liigne lõhnastamine võib jätta labase mulje. Mõnikord eksitakse lihtsalt asjatundmatusest.

Päevaajal kasutatakse parfüümi või tualettvett, pärast lõunat esprit de parfum’i või parfüm de toilette’i, lõhna õli alles õhtul. Meestele on soovitatav päeval ainult näovesi ja deodorant, pärast lõunat tugevam tualettvesi, mõnel puhul ka parfüüm. Lõhnaõlide kasutamisel on esimene nõue diskreetsus. Liialt lõhnastatud naine või mees ruumis, kus selle

lõhna eest põgeneda pole võimalik, on ebameeldiv. Näiteks pole väga meeldiv, kui lõunalauas istuvad inimesed on end vahetult enne lauda istumist liialt lõhnastanud. Õigesti valitud parfüüm mõjub enesetundele hästi. Millised parfüümid kellelegi sobivad, pole võimalik öelda, sest iga inimese naha koostis on erinev ja reageerib lõhnaainetega täiesti isemoodi. Sobiva parfüümi peab igaüks ise leidma.

Parfüümide valimine

Parfüümi valimiseks peab olema aega. Tuleb niikaua oodata, kuni alkohol nahalt lendub, kuid nahaga reageerides muutub ka parfüümi sisaldav lõhn. Järgmiseks on tarvis kindlaks teha, kas see lõhn teie nahal püsib. Olge valmis ka selleks, et alguses meeldinud lõhn võib veidi hiljem lausa vastik tunduda. Enne uue parfüümi kasutamist olge kindel, et nahal pole mingit muud lõhna (endine lõhnaõli, seep, kreem). Nuusutades sulgege silmad, katsuge vabaneda segavatest mõtetest. Esitage endale küsimusi “Mida see lõhn mulle meenutab?”, “On see külm või soe, kerge või raske, harjumuspärane või täiesti ebaharilik, lille- või metsalõhnaline, magus või mõrkjas, nõrk või kange?” jne.

Kui testite mitut parfüümi, märkige üles, kuhu te midagi testimiseks piserdasite. Pöörake tähelepanu parfüümi tüübile: kas on see puhas lõhnaõli, tualett- või parfüümivesi. Ühe ja sama margi parfüümide tüübid on eri tugevusega, nende säilivusaeg pole sama. Mõnikord erinevad need ka lõhna poolest. Vaadake peale parfüümimargi ka numbrit, nt Chanel nr 5 ja Chanel nr 19 on kaks täiesti erinevat lõhna.

Loe lähemalt Äripäeva „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Maaja Kallast, Erna Gross

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara