Kuidas söögilauas käituda?

Istunud söögilaua taha ükskõik mis riigis, pidage kinni lauakommetest. Lauda istunud, avage kõigepealt oma salvrätik nagu põll ja asetage see põlvedele.

Salvrätikuga pühkige delikaatselt suud enne joomist, et klaasidele ei jääks inetuid jälgi, ja enne kõnelemist. Lauast lahkudes pange pooleks murtud salvrätik vasakule, taldriku või tassi kõrvale. Klaasid teie ees: kõige suurem klaas on vee jaoks, keskmine punase veini serveerimiseks ja sellest pisut väiksem on mõeldud valge veini joomiseks. Mõnikord on kõik klaasid ühesuurused. Siis tuleb usaldada kelneri valamisoskust. Juhtub, et laud on kitsas ja teie ees on nii palju klaase, et te ei tea, millist võtta. Ärge kaotage pead, teie serviis on paremal pool – ka sel puhul, kui olete vasakukäeline. Veini ei valata lauakaaslasele enne, kui tema klaas on tühi, ja ka siis tuleb alati küsida, kas ta seda soovib.

Restoranis, ükskõik mis riigis, ei tohiks tekkida probleeme nugade-kahvlite-lusikate tarvitamisega, sest need tuuakse lauale vahetult enne või koos serveeritava toiduga. Juba laual olevaid nuge-kahvleid hakatakse kasutama väljastpoolt alates. Nii kasutate lauaserviisist alati neid esemeid, mis kindla toidu jaoks ette nähtud. Olles külalisena fakti ees, et serveeritakse roogi, mida te pole varem näinud ega maitsnud, võite viisakalt keeldudes need rahuliku südamega vahele jätta. Püüdke alati ja kõikjal süüa rahulikult, toitu nautides ja mõnuga.

Sõrmede vahelt lubavad lauakombed süüa ainult seda toitu, millel on fooliumpaber kondi ümber.

Lauakommetest loe pikemalt Äripäeva „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Maaja Kallast, Erna Gross

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara