Kuidas vabaneda kriisiaja hindadest?

Majanduslikult ebastabiilsel ajal rakendasid paljud ettevõtted müüdavatele toodetele megaallahindlusi. Missugusel tasemel on hinnad praegu ja kuidas saaksid ettevõtted liigsoodustustest vabaneda?

Alustuseks ja saamaks teemast õigesti aru, tuleb selgusele jõuda või üle korrata, miks müügihinnad masuajal üldse hüppeliselt kukkusid. Äriühingud, mille loodud või turustatud kaubad on spetsiifikaga, mis eeldab pikaajalisi tootmisprognoose ja laovarusid, ei suutnud olemasolevaid mahte realiseerida. Nii tekkisid tagavarad, mida oli kohati mõttekam müüa kahjumiga kui alal hoida. Kõnealuses kontekstis pole vale võrrelda kaubavahetust ahelreaktsiooniga – otseselt või kaudselt on kõik müügivaldkonnad seotud ja järelikult mõjutavad üksteist. Vältimaks käibe kahanemist kriitilise piirini, püsimaks konkurentsis ja hoidmaks kliente, langetasid hindu ka ettevõtjad, kellel ehk otsest vajadust polnudki.

Automüüja Amserv Tähesaju esinduse müügidirektori Arthur Raichmanni sõnul hõlmasid kriisiaegsed kahjumitega müügitehingud vaid konkreetseid laoautosid, eri- ja tavatellimused toimusid normaalhindadega. “Hirm ja ebakindlus tuleviku suhtes sundisid toona suurt laovaru kahjumiga müüma,” rääkis Raichmann toonastest ühekordsetest soodustustest.
Mõni ettevõtja märkis, et majanduslikult kehv aeg ei olnud ajend korraldamaks hinnaalanduskampaaniaid, osas ettevõtetes välditi hinnalangust sootuks. “Masu ei mõjutanud meie allahindluspoliitikat. Kliendid võrdlevad hindu eri kauplustes üsna usinalt ja konkurentsis püsimiseks tuleb need nagunii minimaalsena hoida. Kui mingi kauba nõudlus jääb tublisti prognoosidele alla, tuleb muidugi alla omahinna müümist ette. Ei saa öelda, et see majanduse olukorrast otseselt sõltuks,” kõneles kauplust Tehnikatäht haldava Elmaksi Hulgikaubanduse juhatuse esimees Jüri Ellen.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ain Kivesti

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara