Urve Vilk • 9. aprill 2012
Jaga lugu:

Kas töötajal on õigus tagasiulatuvalt küsida palgateatisi? 

Töötajal on õigus küsida andmeid keskmise töötasu arvutamise ja igakuise töötasu kohta sõltumata sellest, kas makstakse ajaühiku (kuutöötasu) või töösoorituse eest (tükitöö), samuti on õigus küsida infot töötaja lisatasude, preemiate jms kohta.

Küsimus: Kas mul on õigus tööandja raamatupidajalt saada kuni kolme aasta vanused palgalehed? Nende alusel saab tagasi osa töötasu, mis on saamata jäänud, aga pole enam kõiki lehti alles ja töötajad, kes on küsimas käinud, nendele pole antud. Kas seaduses on mõni paragrahv, millele viidates võiksin enda palgalehti nõuda?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Heli Ojavee:

Teatiseid töötasu kohta on võimalik tööandjalt küsida tuginedes TLS § 28 lõige 2 punktile 12, mille kohaselt on töötajal õigus nõuda teatist, mis sisaldab andmeid talle arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta. Töötajal on õigus küsida andmeid keskmise töötasu arvutamise ja igakuise töötasu kohta sõltumata sellest, kas makstakse ajaühiku (kuutöötasu) või töösoorituse eest (tükitöö), samuti on õigus küsida infot töötaja lisatasude, preemiate jms kohta.

Soovitav on vastav nõue tööandjale esitada kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis st e-posti või faksi teel.

 

 

 

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee