Margit Härma: kes ei taha juhtida oma firmat, juhtigu oma karjääri

Kui te ei taha oma firmat luua ja juhtida, siis juhtige oma karjääri ja elu, soovitab ka ise sekretärina töötanud MAMO kiirtoiduketi juht Margit Härma.

 Sekretäril on Härma sõnul kolm võimalust oma töös edasi jõuda ja tööst suuremat rahuldust saada. Esiteks teha oma firma ja võtta juhipositsioon oma firmas. Teiseks leida endas unikaalsus ja loomingulisus ning valdkond, milles ollakse erilised ja pühenduda sellele. Või siis kolmanda variandina leida endale hea boss, kellega koostöö arendab nii sekretäri kui juhti ennast.

 “Ma ei ole püsiv, täpne ega süsteemne inimene ja see segadus, mille neljaga kuuga korraldasin, sellega klaarimiseks kulus minu järeltulijal ilmselt mõnda aega,” rääkis ka ise sekretärina alustanud Härma.
“Aga sekretärid näevad firmas kõike, neile jooksevad kõik niidid kokku. Tänu sellele, et nad suhtlevad firmas kõikidega, suudavad nad luua seoseid, mis annab neile eelise personali- või turundusjuhi ees.”

“Elus viivad edasi enese arendamine ja endasse uskumine. Vaja on praktilist meelt ja eneseusku. Maailm ei ole mitte selline nagu te arvate, vaid selline, nagu te loodate, et see on. Kui te ei taha firmat juhtida, siis juhtige oma karjääri ja elu.”
Paraku on tema sõnul Eesti naistel veel üsna levinud sündroom, et istutakse ja oodatakse, et midagi juhtuks või keegi tuleks midagi pakkuma. “Uskuge mind, seda ei juhtu. Minusugused ise tegijad võtavad kõik head asjad ära, seega ärge jääge kunagi niisama ootama,” rääkis Härma. 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara