Ilu ja hirmu piirimail

Kevadine ärkamine toob kaasa elavnemise kunstielus ja häid näitusi ei tule enam tikutulega taga otsida. Vaalas avatud kahe noore maalikunstniku Marta Stratskase ja Kristi Kongi väljapanek “Heaven” mõtiskleb elu kauni ja karmi poole üle.

Vaala näitus pole kummalegi maalijale sugugi mitte esimene isikunäitus, küll aga esimene koosesinemine. Seda, et vastandid tõmbuvad ja koos hästi toimivad, kinnitab just käesolev Kaido Ole kasvandike professionaalne väljapanek.
Kursusekaaslastena ja nüüd näitusekaaslastena on kokku saanud kaks täiesti erinevat maalijat. Stratskas on süngelt ekspressiivne, kelle maalidest õhkub eksistentsiaalset painet. Kongi töötab eelkõige värvidega ning tema popilik käsitluslaad on otsekohene nii motiividelt kui ka ülesehituselt.

Viimsepäeva ettekuulutus. Stratskas jätkab juba varem alustatud maailmalõpu temaatikat. Tema maalid on justkui kokkuvõte viimsepäeva ilmutusest, kus üks hetk venib tundide pikkuseks.
Teadmatusse viivad tunnelid, võimsad plahvatused, varisevad sillad, pealuud, viimsepäeva mutantinglid ja loomulikult ristimärgid on motiivistik, mis moodustub kokku kaheksast lõuendist koosnevast maaliinstallatsiooni.

Armastusest ja intiimsusest. Kristi Kongi maaliinstallatsioon on nii mõneski mõttes vastupidine Stratskase omale: suurte igavikuliste ja globaalsete teemade hõlmamise asemel keskendub Kongi üksikutele igapäevaseikadele.
Helesinisele seinale organiseeritud maalikooslus suurematest ja väiksematest lõuenditest esitab fragmente lemmikloomadest, juhuslikest hüüdlausetest, pulgakommidest. Kõikesiduvaks nabanööriks näib olevat siiski midagi universaalset – armastus, seks, lähedus, intiimsus.

Vastandlikud jõud. Dialoog, mis kahe maalikunstniku vahel tekib, on nagu ühe mündi kaks külge – need on lahutamatud, kuid üksteisest eemalekiskuvad jõud.
Igapäevased pisikesed asjad ja elu tuum ühelt poolt ning teadmine või hirm mingist katastroofilisest lõpust. Nende kahe pooluse pingeväljas kujuneb lõpuks teatud tervik.
Galerii teisel korrusel on maalikunstnikud jätnud seljataha maali kui meediumi ja mängivad valgusega installatsioonis “Lõppkaader”.

Marta Stratskase ja Kristi Kongi näitus “Heaven”
Vaal galerii, Tartu mnt 80d, Tallinn
Näitus on avatud 28. aprillini

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara