Galakontsert toimub kolmes riigis

Põhjamaade Sümfooniaorkester Anu Tali juhatusel astub kavaga “Põhjamaa tähed” publiku ette Eestis, Lätis ja Austrias, tutvustades orkestri soliste ja maailmaklassika kullafondi kuuluvaid teoseid.

Põhjamaade Sümfooniaorkestri asutasid 1997. aastal Anu ja Kadri Tali Eesti-Soome Sümfooniaorkestri nime all. Nüüdseks on kollektiivist saanud rahvusvaheline orkester, mis koosneb mitme Euroopa riigi kutselistest muusikutest.
Sel kontserdil astuvad solistidena üles Thomas Kapun (flööt, Austria), Fabian Menzel (oboe, Saksamaa), Ints D?lderis (klarnet, Läti), Sergei Giršenko (viiul, Venemaa), Andrei Dogadin (vioola, Venemaa), Indrek Vau (trompet, Eesti), Priit Aimla (trompet, Eesti) ja Janne Pulkkinen (fagott, Soome). Kõik nad on tunnustatud muusikud, tuntud orkestrite solistid või kontsertmeistrid, professorid.

Kavas lood maailmaklassika kullavaramust. Tegu on vaheldusrikka galaga, kus on kõrvuti Viini klassikute, Põhjamaade, Eesti ja Vene, aga ka Ameerika, Inglise ja Itaalia meistrite meelispalad.
Alustatakse Itaalia opera buffa žanris – särava avamänguga Mozarti “Figaro pulmale”. Seejärel saab kuulata Vivaldi kontserti kahele trompetile, mille säravad ja kiiretempolised äärmised osad presenteerivad seda puhkpilli kogu oma hiilguses ja virtuoossuses.
Eesti muusikast on kavas meie muusika visiitkaart – Heino Elleri “Kodumaine viis”. Elleri loomingu koolkonnast võrsunud heliloojalt Eduard Tubinalt kõlab aga “Pikk ingliska” – teine osa 1938. aastal valminud Eesti tantsusüidist.
Et tegemist on galaga, siis ei puudu suure Bachi poja Carl Philipp Emanuel Bachi looming, millest esitatakse üks osa flöödikontserdist, mis on loodud Preisi kroonprintsile Friedrich II-le, kes oli innukas amatöörflötist.
Kuulsa Itaalia ooperihelilooja Vincenzo Bellini loomingust tuleb ettekandele oboekontsert. See on oma žanris väike vääriskivi, mille igast taktist kumab läbi Bellini olemus bel canto ooperi loojana.
Inglise muusika suurkujult Edward Elgarilt on kavas aga romanss fagotile ja üks osa tema kuulsatest “Enigma variatsioonidest”.

Suurmeistrite teosed reas. Galal ei jää mängimata ka Edvard Griegi populaarseimast teatrimuusikateosest “Peer Gynt” groteskne pildike Norra muinasjutumaailmast “Mäekuninga koopas”. Griegi-järgse Norra muusika­elu juhtfiguuri Johan Halvorseni loomingust on kavas tema tuntuim orkestrikompositsioon “Bergensiana” ehk rokokoovariatsioonid vanal Bergeni meloodial.
Et gala oleks täiuslik, siis on heliteoseid ka Ameerika mandrilt, täpsemalt helilooja Aaron Coplandilt. Kuulata saab legendaarse svingikuninga Benny Goodmani tellimusel loodud klarnetikontserti, milles põimuvad klassikalise ja džässmuusika elemendid. Prantsuse helilooja Maurice Raveli lastearmastuse tõendina kõlab “Võluaiast” pärit orkestrisüit “Haneema”.
Jean Sibeliuse ja Dmitri Šostakovitši teosed on Põhjamaade Sümfooniaorkestri galal samuti kavas.

Põhjamaade Sümfooniaorkestri galakontsert “Põhjamaa tähed”
29.–30.05 kell 19 Estonia kontserdisaalis
Pilet: 25 eurot
www.concert.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kersti Inno

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara